DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartościAktualności

Francja na ostatniej prostej

05.05.2017

Anna Kocjan
Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,
trader giełdowy

Już w niedzielę II tura wyborów prezydenckich we Francji. Wydaje się, że na ich temat powiedziano już chyba wszystko i przeanalizowano pod każdym możliwym kątem. Z czysto reporterskiego obowiązku powiem tylko, że w ostatnich sondażach Emmanuel Macron utrzymuje przewagę ponad 20 punktów procentowych, jest więc niemal pewnym kandydatem do zwycięstwa. Dopóki jednak Francuzi nie oddadzą głosu, nie przesądzajmy sprawy – zbyt wiele razy wyborcy zaskakiwali w ostatnich miesiącach.

Kongres Roczny "18-tka DSA"

04.05.2017

22 kwietnia b.r. w hotelu Warszawianka w Jachrance odbył się Kongres Roczny DSA. Coroczna impreza miała tym razem specjalny charakter ze względu na osiągnięcie przez firmę „pełnoletności” i przebiegała pod hasłem „Osiemnastka DSA”. Hasło to oddaje klimat uroczystej gali, w czasie której podsumowano wyniki i uhunorowano najlepszych.

Jak zostać zawodową traderką, będąc wykształconym muzykiem i socjolożką?

27.04.2017

Zapraszamy do przeczytania interesującego artykułu na temat udziału kobiet w rynku inwestycyjnym. O swoim doświadczeniu zawodowym, pasjach życiowych oraz radach dla początkujących na rynku giełdowym opowiada Anna Kocjan, Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA, trader giełdowy.

Rynki akcyjne w euforii

27.04.2017

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

Przed referendum w sprawie Brexitu wszyscy spodziewali się głosowania na „nie”. Ostateczny wynik był sporym zaskoczeniem i przyczynkiem do silnych ruchów na rynkach. Podobnie było w listopadzie, kiedy odbywały się wybory prezydenckie w USA. Przegrana prowadzącej w sondażach Hilary Clinton także spowodowała wielopunktowe zmiany spadki rynków akcyjnych. Tym razem, choć sondaże wskazywały na przejście do drugiej tury Emmanuela Macrona i Marine Le Pen, inwestorzy nauczeni już wcześniejszymi doświadczeniami, szykowali się na różne scenariusze. Jednak – dla odmiany – niedzielne głosowanie przyniosło wyniki niemal identyczne z oczekiwaniami. Może z tym wyjątkiem, że sondaże dawały większe szanse na zwycięstwo w I turze kandydatce Frontu Narodowego, a ostatecznie zwyciężył centrysta Macron, co tylko zwiększa jego szanse na wygraną w II turze.

Dużo się dzieje…

21.04.2017

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

Podczas gdy Europa wciąż czeka na wybory prezydenckie we Francji, kalkulując, jak potencjalne wyniki przełożą się na kondycję rynków i przekuwając kolejne sondaże na przemian w zielony lub czerwony kolor na giełdach, do listy ważnych wydarzeń politycznych przewidzianych na ten rok zostały dołączone jeszcze przedterminowe wybory w Wielkiej Brytanii. We wtorek w swoim wystąpieniu taką propozycję przedstawiła premier May, a wczoraj parlament przegłosował rozpisanie na czerwiec – czyli 3 lata przed terminem - wyborów do brytyjskich izb. Oficjalnym powodem takiej decyzji jest chęć zyskania silniejszej pozycji podczas negocjacji brexitowych przez rząd Wielkiej Brytanii. Mówi się jednak, że wybory parlamentarne będą po części nowym głosowaniem nad Brexitem.

Finałowa Gala XIX Edycji Dni Brytyjskich w Salezjańskim LO w Lubinie

19.04.2017

Jak co roku w marcu, Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące obchodziło kolejną – XIX edycję Dni Brytyjskich. Cały tydzień trwały konkursy dotyczące kultury, historii, muzyki krajów anglojęzycznych oraz gramatyki angielskiej. Do zabawy i rywalizacji zostało zaproszonych 70 gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z naszego regionu. W całej imprezie wzięło udział ponad 100 uczniów. Główną nagrodę w wysokości 1000 złotych, ufundowaną przez zarząd DSA Financial Group S.A. otrzymała Izabela Kuszyńska. Gratulujemy!

Brawo! GKS Katowice – Miedź Legnica 0:2.

18.04.2017

13 kwietnia w meczu 26. kolejki rozgrywek Nice 1 Ligi Miedź wygrała w Katowicach 2:0! Legniczanie zagrali jak wytrawny bokser – wyczekali rywala, a w końcówce meczu zadali dwa zabójcze ciosy. W 80. min Damian Rasak trafił do siatki po podaniu Wojtka Łobodzińskiego, a wynik meczu ustalił w 87. min Jakub Vijtus, który wcelował piłkę do siatki po pięknej akcji i podaniu Marquitosa.

Świąteczny czas

14.04.2017

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim Państwu życzenia, aby w ten szczególny czas w Waszych sercach, rodzinach i domach zagościła radość, spokój i wielka nadzieja odradzającego się życia.
Zarząd, Rada Nadzorcza i pracownicy DSA Investment SA

złoty medal Magdy Harazińskiej!

11.04.2017

Dobiegły końca Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 12 i 14 w szachach, rozgrywane w Drzonkowie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Polonia Wrocław wraca do domu ze złotym medalem, który w kategorii dziewcząt do lat 14 wywalczyła Magdalena Harazińska!

Chińskie przekleństwo się sprawdza – żyjemy w ciekawych czasach…

07.04.2017

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

Doskonałym tego przykładem była wczorajsza (5 kwietnia) sesja. Jeszcze przed godz. 17:00 naszego czasu mówiło się o euforii na rynkach wywołanej doniesieniami z Chin na temat stworzenia w okolicach Pekinu dużego ośrodka przemysłowo-handlowego, już okrzykniętego „nowym Szenzen”. Na fali tej zapowiedzi zyskiwały rynki akcyjne i (a może przede wszystkim) surowce – energetyczne i metale przemysłowe. Rynki wspierał także opublikowany wczesnym popołudniem raport dotyczący zatrudnienia w sektorze prywatnym w USA, który pokazał przyrost zatrudnionych na poziomie 263 tys., co jest potencjalnie najlepszym wynikiem od wielu miesięcy.Wyższe zatrudnienie to presja na wyższą sprzedaż detaliczną, a to generuje presję na ceny. Wszystkie te elementy z kolei poprawiają perspektywy gospodarcze oraz perspektywy stóp procentowych w USA.
Euforia dotyczyła także GPW, na której WIG20 dzięki znaczącemu udziałowi spółek pozytywnie reagujących na wzrosty cen surowców (KGHM, JSW) kończył sesję z prawie 0,9% wzrostem.