DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartościAktualności

Wbrew regułom

02.03.2017

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

Teorie głoszą, że kiedy FED podwyższa stopy procentowe, umacnia się dolar, a to osłabia wartość złota. Zakładają także, że ceny akcji często tracą na wieść o podwyżkach stóp, ponieważ wyższy koszt pieniądza może przyczyniać się do spowolnienia w rozwoju gospodarki. Ostatnie dni przeczą wszystkim tym regułom. Podwyżka stóp procentowych staje się coraz bardziej prawdopodobna i jednocześnie rosną ceny… wszystkich ww. aktywów – amerykańskich akcji, dolara względem innych walut, a także złota. Jaka jest przyczyna tego zachwiania reguł?

Udane rozpoczęcie sezonu Miedź- MKS Kluczbork 2:0

01.03.2017

Na inaugurację piłkarskiej wiosny w Legnicy Miedź pokonała MKS Kluczbork 2:0! W pierwszej połowie z rzutu karnego trafił Petteri Forsell, a w drugiej – ku radości legnickich kibiców – wynik ustalił po pięknej akcji Michał Bartkowiak. – Dziękuję kibicom za cierpliwość i za doping. A zawodnikom gratuluję dobrej postawy i wygranej – powiedział trener Ryszard Tarasiewicz.

Dobre wiadomości z gospodarki

23.02.2017

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

„Forbes” opublikował listę 100 najbogatszych Polaków. Tegoroczni bohaterowie listy zgromadzili ponad 134 mld zł, co oznacza, że majątek setki najbogatszych Polaków wzrósł w ciągu ostatniego roku o ponad 25%, a liczba miliarderów powiększyła się z 25 do 32. Co więcej, próg znalezienia się na liście od poprzedniego roku wzrósł o blisko 100 mln PLN. Widać więc, że nawet słabszy od zeszłorocznego wzrost gospodarczy przekłada się na wzrost wartości polskich przedsiębiorstw.

Czy niepewność polityczna może powstrzymać rajd cen akcji?

17.02.2017

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

Amerykański indeks S&P500 kolejny tydzień z rzędu pnie się w górę, zyskując w ciągu ostatnich 10 dni 3% i osiągając niemalże każdego dnia nowe historyczne szczyty. Za wzrostami na Wall Street podążają giełdy na całym świecie. Indeks MSCI World w tym samym czasie zyskał ponad 2%. Od tych wzrostów nie odstają także rodzime indeksy – WIG w tym czasie wzrósł 4,62%, natomiast indeks największych spółek 5,56%.

DSA w magazynie „Ambasador” jako lider społecznej odpowiedzialności biznesu

16.02.2017

Zapraszamy do lektury artykułu zamieszczonego w najnowszym wydaniu magazynu „Ambasador”. Opowiadamy w nim, jak w DSA rozumiemy i realizujemy społeczną odpowiedzialność biznesu – zarówno w teorii, wyrażonej w naszej misji, jak i w praktyce, m.in. prowadząc prospołeczne fundacje, sponsorując sportowców ( w tym dzieci i młodzież), organizując akcje charytatywne i otwarte seminaria finansowo-biznesowe.

Huraoptymizm, brak strachu… Czy może być jeszcze lepiej?

09.02.2017

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

Po silnych wzrostach pod koniec 2016 roku obecnie zwyżki na większości rynków akcyjnych wyhamowały. Nie zmienia to jednak faktu, że większość indeksów rynków rozwiniętych wciąż rośnie – wolniej, ale konsekwentnie. Przykładem może być amerykański S&P500, który od początku roku zyskał 2,23% i regularnie osiąga nowe historyczne maxima (26 stycznia przebił psychologiczną granicę 2 300 punktów i osiągnął 2 300,99 punktu – dane intraday) lub brytyjski FTSE250, który rosnąc od początku roku 2,83% także pokonał dotychczasowe szczyty.
Konsekwentnym wzrostom na amerykańskim rynku towarzyszy sukcesywne obniżanie się indeksu oczekiwanej przez inwestorów zmienności S&P500 nazywanego także „indeksem strachu”. Obecnie VIX znajduje się na poziomie najniższym od 2,5 roku, czym wielu analityków tłumaczy tezę, że strachu wśród inwestorów niemalże nie ma.

Młody zawodnik Polonii wygrał turniej w Mariańskich Łaźniach!

03.02.2017

Dobiegł końca turniej szachowy w Mariańskich Łaźniach, gdzie tradycyjnie rywalizowało kilkanaścioro zawodników Polonii Wrocław. Dwoje z nich zagrało w zamkniętym turnieju kołowym, w którym walczono o normy na tytuł mistrza międzynarodowego. Zwyciężył zawodnik Polonii Szymon Gumularz!

Rynki w dalszym ciągu wierzą wTrumpa

01.02.2017

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Miniony tydzień był pomyślny dla inwestorów posiadających w swoim portfelu akcje. Główny amerykański indeks S&P przebił psychologiczną barierę 2.300 pkt, a Dow Jones Industrial poziom 20.000 pkt., osiągając przy tym swoje historyczne maksima. Ostatecznie S&P500 zakończył tydzień 1,1%, a DJI 1,3% wzrostem. Również giełdy europejskie zakończyły tydzień na wzrostach. Niemiecki DAX wzrósł o ponad 1,5% i znalazł się na poziomie najwyższym od maja 2015 r.

Plebiscyt Słowa Sportowego: 2. miejsce Joli Zawadzkiej!

27.01.2017

W Plebiscycie Tygodnika Słowo Sportowe na Najlepszego Sportowca na Dolnym Śląsku w roku 2016 szachistka Polonii Wrocław Jolanta Zawadzka zajęła 2. miejsce! Zwyciężył dyskobol Piotr Małachowski.

Polska wśród rynków z największym potencjałem wzrostu

24.01.2017

W tym tygodniu polecamy artykuł starszego analityka Quercus TFI Tomasza Hońdo pt. „Polska wśród najlepiej rokujących rynków”, w którym Pan Tomasz komentuje przeprowadzony na koniec 2016 r. przez renomowaną firmę badawczą Research Affiliates ranking globalnych rynków pod względem prognozowanej długoterminowej stopy zwrotu, w którym polskie akcje znalazły się na trzecim miejscu.