DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartościAktualności

Brązowy medal Polaków w Drużynowych Mistrzostwach Świata

28.06.2017

W rosyjskiej stolicy szachów Chanty-Mansyjsku w dniach od 17 do 26 czerwca miały miejsce Drużynowe Mistrzostwa Świata w Szachach, podczas których po raz pierwszy zobaczyliśmy obydwie polskie reprezentacje.
Polacy, min. Mateusz Bartel z Klubu Szachowego Polonia Wrocław sięgnęli po brąz! Polki natomiast po zwycięstwie nad reprezentacją Wietnamu 2,5:1:5 zajęły 6 miejsce.

Indeksy w USA wciąż podnoszą historyczne szczyty

23.06.2017

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Początek mijającego tygodnia to trwająca w najlepsze hossa na amerykańskim rynku akcji i nowe historyczne maksima głównych indeksów. Dalsza cześć tygodnia zdominowana została jednak przez mocno spadające ceny ropy naftowej.

Dominik Nowak nowym trenerem Miedzi Legnica!

21.06.2017

W piątek poznaliśmy nazwisko nowego szkoleniowca Miedzi. Został nim 44-letni Dominik Nowak, który w minionym sezonie pracował w Wigrach Suwałki. – Cieszę się, że będę pracował klubie, który jest świetnie poukładany i ma ambitne cele – powiedział nowy trener Miedzi.

Sensacyjny wynik wyborów w Wielkiej Brytanii a sytuacja na rynkach.

12.06.2017

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Miniony tydzień rozpoczął się od niespodziewanego zerwania stosunków dyplomatycznych z Katarem przez jego najbliższych sąsiadów. Spowodowało to wzrost napięcia geopolitycznego w Zatoce Perskiej i jak każde napięcie w tym rejonie świata nie pozostało bez wpływu na ceny głównych surowców energetycznych. W dalszej części tygodnia z rynkowego punktu widzenia ciekawie zapowiadał się czwartek, gdzie kalendarz pękał od istotnych wydarzeń –decyzji EBC ws. stóp procentowych, zaplanowanego przesłuchania byłego szefa FBI Jamesa Comeya, w związku z jego zwolnieniem przez prezydenta Trumpa, czy wreszcie głosowanie Brytyjczyków w przedterminowych wyborach parlamentarnych.

KSPW - Daniel Sadzikowski Arcymistrzem!!!

09.06.2017

Daniel Sadzikowski reprezentant Klubu Szachowego Polonia Wrocław, remisując w 9 rundzie Mistrzostw Europy w Mińsku, wypełnił trzecią (ostatnią) normę na tytuł arcymistrza szachowego! Tym samym, Daniel został 48. arcymistrzem w historii naszego kraju!

Gratulujemy!

Fundacja im. Grzegorza Góraka - możesz nas wesprzeć za pośrednictwem Domu Aukcyjnego Libra!

05.06.2017

Dom Aukcyjny Libra specjalizuje się w polskiej sztuce XX/XXI w. To inicjatywa doświadczonych ekspertów rynku sztuki i jej mecenasów. Oferta jest szczegółowo wyselekcjonowana, a zespół Libry zapewnia obsługę kolekcjonerów na najwyższym poziomie, na każdym etapie zakupu/sprzedaży dzieła sztuki. Libra w praktyce wdraża zasady odpowiedzialnego biznesu, przekazując część prowizji aukcyjnej na organizacje dobroczynne.

Polityka rodzi obawy, dane ekonomiczne - nadzieje

02.06.2017

Anna Kocjan
Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,
trader giełdowy

Jakoś tak się składa, że od kilku miesięcy niezmiennie ważną część naszych komentarzy stanowi tematyka polityczna. Nie jest to przypadek. W tej sferze naprawdę dużo się dzieje, a historia przekonuje, że kolejne wybory, referenda czy decyzje polityków mogą bardzo znacząco wpływać na obraz rynków i nastroje inwestorów. W tym tygodniu uwagę przykuwały trzy kwestie: zbliżające się wybory we Francji, w Wielkiej Brytanii i decyzja prezydenta Trumpa co do wycofania się Stanów Zjednoczonych z porozumienia klimatycznego podjętego przez prawie 200 krajów w 2015 roku w Paryżu. Emocji dostarczał także rynek ropy naftowej, a publikowane na początku miesiąca dane z gospodarek… Cóż, zapraszam do lektury.

Rynkami wciąż rządzi polityka

26.05.2017

Anna Kocjan
Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,
trader giełdowy

Zaledwie przed tygodniem pisałam o doskonałych danych z Wielkiej Brytanii i o kłopotach amerykańskiego rynku. Na giełdach jednak jak w kalejdoskopie – kolejny tydzień przyniósł nowe historyczne szczyty na Wall Street i niepewność na Wyspach związaną ze zbliżającymi się wyborami, których wynik już nie jest tak oczywisty jak wydawał się być jeszcze kilka tygodni temu. Jednym z ważniejszych wydarzeń minionego tygodnia było także spotkanie przedstawicieli OPEC w Wiedniu, na którym potwierdzono przedłużenie cięć produkcji. Czemu zatem cena ropy zanurkowała wczoraj o kilka procent?

Doskonałe dane z Wielkiej Brytanii vs kolejne afery w Białym Domu

22.05.2017

Anna Kocjan
Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,
trader giełdowy

Kolejne doniesienia z Białego Domu przyczyniły się do zwiększenia niepewności na rynkach, co w minionym tygodniu znalazło swoje odzwierciedlenie w spadającej wartości dolara, a także wycenach aktywów, w tym przede wszystkim tych uważanych za „bezpieczne przystanie”.
Z Europy z kolei napływają bardzo dobre informacje dotyczące wzrostu gospodarczego. W ostatnich dniach szczególnie pozytywnie zaskoczyły dane z Wielkiej Brytanii, co skomentował dla nas James Doxford, Sales Trader z londyńskiego oddziału Saxo Banku.

Ponad 2,5 mln odszkodowania dzięki VOTUM S.A.

17.05.2017

W maju 2017 r. nasza spółka VOTUM SA odnotowała rekordowy wpływ odszkodowania na rzecz jednego ze swoich klientów. W wyniku pożaru poszkodowany stracił budynki i wyposażenie przedsiębiorstwa produkcyjnego - cały dorobek życiowy.