DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartościAktualności

Wiosna przyjdzie jesienią czyli wygrana Miedzi z Górnikiem Zabrze

21.11.2016

W meczu 18. kolejki rozgrywek 1 ligi – pierwszej z rundy rewanżowej – Miedź wygrała w Zabrzu z Górnikiem 2:0 po pięknych bramkach Grzegorza Bartczaka i Wojciecha Łobodzińskiego! Legniczanie w świetnym stylu zakończyli ten rok. – Jesteśmy na dobrej drodze i chcemy to kontynuować. Na 16 meczów wiosną aż 11 gramy u siebie, a to na pewno jest atut – powiedział Ryszard Tarasiewicz, trener Miedzi.

Po szoku rynki wracają do równowagi

17.11.2016

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

Wybory prezydenckie w USA za nami. Wygrał Donald Trump, uzyskując nad Hilary Clinton przewagę w liczbie głosów elektorskich, pomimo tego, że w głosowaniu bezpośrednim zdobył o ok. 200 tysięcy głosów mniej.

Uwaga rynków skupiona wokół wyborów w USA

08.11.2016

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Uwaga rynków finansowych w minionym tygodniu koncentrowała się na sytuacji wokół kampanii wyborczej w USA.Ostatni tydzień przed zaplanowanymi na 8 listopada br. wyborami prezydenckimi był dla inwestorów okresem zwiększonej niepewności. Rynki finansowe zdecydowanie preferują przewidywalność i z tego też względu wolałyby, aby wybory wygrała kandydatka Demokratów Hillary Clinton. Zdaniem części analityków ewentualna wygrana Donalda Trumpa mogłaby wywołać podobny szok na rynku, co decyzja Brytyjczyków o Brexicie.

Wywiad z Andrzejem Dadełło w listopadowym numerze Forbes’a

03.11.2016

W najnowszym wydaniu Forbes’a Andrzej Dadełło, właściciel Grupy Kapitałowej DSA i wicemistrz Europy amatorów w szachach opowiada o jednej ze swoich największych pasji.

"(...) W biznesie najbardziej kręci mnie rywalizacja, ale na pewnym etapie działalności wiele aspektów prowadzenia firmy sprowadza się do liczenia cyfr. A ja nie chcę być najbogatszy na cmentarzu. Wolę, żeby moje pieniądze znajdowały się w obiegu. Dzięki temu mogę zrobić wiele dobrego. Zainwestowałem w szachy, ponieważ odkryłem, że jest to bardzo ciekawy produkt. Dostrzegłem wiele pozytywów, które się z nim wiążą. A największym jest to, że dzięki szachom możemy wychować mądre dzieci".

Martyna Pajączek z Miedzi w zarządzie PZPN!

31.10.2016

Podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Polskiego Związku Piłki Nożnej, które odbyło się w Warszawie, Martyna Pajączek – Prezes Zarządu Miedzi Legnica – została wybrana do zarządu PZPN i będzie pierwszą kobietą w historii, która zasiądzie w najwyższych władzach piłkarskiej centrali! Prezesem na drugą kadencję został Zbigniew Boniek.

Stadion Miedzi najbezpieczniejszy w 1 lidze!

28.10.2016

Aż pięć prestiżowych nagród odebrali przedstawiciele Miedzi Legnica z rąk prezesa Zbigniewa Bońka podczas XVI Konferencji Polskiego Związku Piłki Nożnej „Bezpieczny Stadion” w Kielcach! Wśród nich była ta najważniejsza – dla najbezpieczniejszego stadionu w 1 lidze!

Optymistyczny scenariusz po spodziewanej podwyżce stóp w USA?

24.10.2016

Indeks pięciuset największych spółek notowanych na giełdzie w Nowym Jorku S&P500 od lipca br. utrzymuje się w okolicach swoich historycznych szczytów - na poziomie powyżej 2.100 pkt. Wyceny akcji również pozostają na historycznie wysokich poziomach.
Jednym z czynników, który wykreował taki poziom cen na Wall Street była polityka Rezerwy Federalnej oparta na niskich stopach procentowych. Obecnie wysoce prawdopodobne wydaje się być podwyższenie przez FED stóp procentowych podczas grudniowego posiedzenia. Jak będzie mogło wpłynąć to na giełdy w USA?

Seminarium Smart in Business

19.10.2016

W ostatni weekend w Hotelu Panorama w Mszczonowie odbyło się szkolenie Smart in Business. Jest to cyklicznie organizowane przez DSA Investment S.A. szkolenie dla naszych pracowników, klientów oraz osób zainteresowanych współpracą z DSA.

Wyceny na Wall Street wciąż wysokie

17.10.2016

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Miniony tydzień na światowych rynkach akcji rozpoczął się w dobrych nastrojach. Główne amerykańskie indeksy giełdowe odnotowały podczas ubiegło poniedziałkowej sesji blisko 0,5% wzrost. Na dobry nastrój wśród inwestorów z Wall Street wpłynął sondażowy wzrost poparcia dla Hilary Clinton oraz pojawiające się głosy, że drugą debatę prezydencką, podobnie jak i pierwszą wygrała kandydatka Demokratów.

Co łączy Donalda Trumpa z „czarnym złotem”?

11.10.2016

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

Przełom poprzedniego i obecnie trwającego tygodnia to przede wszystkim silny ruch w górę cen ropy naftowej. Pierwszym czynnikiem, który się do tego przyczynił, było ogłoszenie przez przedstawicieli krajów OPEC decyzji o ograniczeniu wydobycia surowca. Choć nie zapadły w tej kwestii jeszcze konkretne decyzje – nie ustalono, o ile mają zmniejszyć produkcję poszczególne kraje, to wyraźnie przełożyło się to na wiarę inwestorów we wzrost cen ropy w kolejnych miesiącach. W poniedziałek 10 października do tego chóru dołączył jeszcze W. Putin, wyrażając wolę przyłączenia się do planowanego ograniczenia podaży. Wypowiedź prezydenta Rosji spowodowała, że tego samego dnia ceny czarnego złota poszybowały do poziomów nie widzianych od roku – ropa Brent w szczytowym momencie dnia kosztowała 53,71 USD za baryłkę, natomiast ropa WTI – 51,58 USD za baryłkę.