DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartościAktualności

Co łączy Donalda Trumpa z „czarnym złotem”?

11.10.2016

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

Przełom poprzedniego i obecnie trwającego tygodnia to przede wszystkim silny ruch w górę cen ropy naftowej. Pierwszym czynnikiem, który się do tego przyczynił, było ogłoszenie przez przedstawicieli krajów OPEC decyzji o ograniczeniu wydobycia surowca. Choć nie zapadły w tej kwestii jeszcze konkretne decyzje – nie ustalono, o ile mają zmniejszyć produkcję poszczególne kraje, to wyraźnie przełożyło się to na wiarę inwestorów we wzrost cen ropy w kolejnych miesiącach. W poniedziałek 10 października do tego chóru dołączył jeszcze W. Putin, wyrażając wolę przyłączenia się do planowanego ograniczenia podaży. Wypowiedź prezydenta Rosji spowodowała, że tego samego dnia ceny czarnego złota poszybowały do poziomów nie widzianych od roku – ropa Brent w szczytowym momencie dnia kosztowała 53,71 USD za baryłkę, natomiast ropa WTI – 51,58 USD za baryłkę.

Sygnity Ekstraliga Szachowa: VOTUM SA Polonia z brązowym medalem!

10.10.2016

W Katowicach zakończyły się rozgrywki Sygnity Ekstraligi. W ostatnim meczu VOTUM SA Polonia Wrocław pokonała zespół z Wiszni Małej 3,5-2,5 i zdobyła brązowy medal! Mistrzem Polski został Wasko Hetman Katowice, a srebro przypadło Stilonowi Gorzów Wlkp.

Przełomowa decyzja OPEC?

03.10.2016

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Miniony tydzień na światowych giełdach rozpoczął się w nie najlepszych nastrojach. W Europie lękiem inwestorów napawała przyszłość największego niemieckiego banku – Deutsche Banku, a w USA pierwsza debata prezydencka i rosnące szanse na wygraną Donalda Trumpa.

Futbolfejs: Martyna Pajączek o Miedzi i 1 Lidze

29.09.2016

Portal Futbolfejs opublikował obszerny wywiad z prezes zarządu Miedzi Martyną Pajączek, która pełni także rolę prezesa Pierwszej Ligi Piłkarskiej. Przeczytacie w nim nie tylko o Miedzi, ale też o pomysłach na rozwój całej ligi.

Przegląd prasy ekonomicznej

27.09.2016

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

Dzisiaj zamiast komentarza proponujemy Państwu przegląd artykułów i analiz publikowanych w ostatnich dniach przez qnews.pl – serwis informacyjny QUERCUS TFI SA – dotyczących aktualnej sytuacji i przewidywanych zachowań na różnych klasach aktywów, a także artykułów pojawiających się w polskiej i światowej prasie na temat sytuacji gospodarczej na świecie.

W oczekiwaniu na decyzję FED

20.09.2016

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Miniony tydzień na giełdach w USA rozpoczął się od odreagowania silnych spadków, które obserwowaliśmy pod koniec poprzedniego tygodnia. W poniedziałek główne amerykańskie indeksy giełdowe S&P500 i Dow Jones Industrial wzrosły o blisko 1,5%, po tym jak członkini Rady Gubernatorów FED Lael Brainard swoją „gołębią” wypowiedzią ograniczyła oczekiwania względem wrześniowej podwyżki stóp procentowych przez FED (wcześniejszą piątkową mocną przecenę amerykańskich akcji wiązano z nagłym pojawieniem się obaw wrześniowej podwyżki stóp).

„Praca tradera nigdy się nie kończy” – Anna Kocjan w artykule dla polskieradio.pl

16.09.2016

Polskieradio.pl w porozumieniu z Saxo Bank opublikowało artykuł opisujący kobiety, które na co dzień aktywnie inwestują na rynku kapitałowym. Do wypowiedzi dla artykułu zaproszono kilka traderek z Europy Środkowo-Wschodniej, m.in. Annę Kocjan, Dyrektora Departamentu Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA.

Olimpiada Szachowa Baku 2016: Historyczny srebrny medal Polek!!!

14.09.2016

Największy sukces w historii Polski w powojennych szachach! W ostatniej rundzie Olimpiady Szachowej Polki rozbiły w puch Węgierki 3,5-0,5 i dzięki zwycięstwu zdobyły historyczne srebro! Fantastycznie zagrały wszystkie nasze Panie! Wygrały polonistki Jolanta Zawadzka, Mariola Woźniak oraz niezniszczalna Klaudia Kulon, która jako jedyna z Pań z naszej reprezentacji zagrała wszystkie 11 partii, osiągając niesamowity wynik 9 pkt!

Duży wpływ banków centralnych na światowe giełdy

12.09.2016

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Miniony tydzień na światowych giełdach rozpoczął się z widocznym umiarkowanym optymizmem wśród inwestorów. Optymizm ten wywołały opublikowane pod koniec wcześniejszego tygodnia słabsze dane z amerykańskiego rynku pracy za sierpień. Sierpniowe payrolle wskazały, że wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA wyniósł w sierpniu 151 tys. nowych miejsc pracy, podczas gdy prognozy zakładały wzrost o 180 tys. Dodatkowo w miniony wtorek poznaliśmy odczyt amerykańskiego indeksu ISM dla usług za sierpień, który spadł do 51,4 pkt. Pomimo, iż odczyt ten był na poziomie wyższym niż graniczny poziom 50 pkt (co oznacza, że spodziewany jest rozwój w sektorze usług), to był on dość znaczącą niższy od odczytu z poprzedniego miesiąca (55,5 pkt) i znalazł się na poziomie najniższym od 2010 r.

I liga: Miedź Legnica – Chojniczanka Chojnice 2:0

07.09.2016

W piątek, 2 września meczu 7. kolejki rozgrywek I ligi Miedź pokonała Chojniczankę Chojnice 2:0. Dwa zwycięskie gole dla drużyny gospodarzy zdobyli - ulubieniec legnickiej publiczności -Petteri Forsell oraz rumuński napastnik - Paul Batin.

-Ten mecz nie ułożył się po naszej myśli. Miedź mądrze utrzymywała się przy piłce i skutecznie wybijała nas z rytmu. Dziś było na boisku mnóstwo ambicji i walki. Gratuluję Miedzi przełamania – skomentował spotkanie Maciej Bartoszek, trener Chojniczanki.