DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartościAktualności

Brawo! GKS Katowice – Miedź Legnica 0:2.

18.04.2017

13 kwietnia w meczu 26. kolejki rozgrywek Nice 1 Ligi Miedź wygrała w Katowicach 2:0! Legniczanie zagrali jak wytrawny bokser – wyczekali rywala, a w końcówce meczu zadali dwa zabójcze ciosy. W 80. min Damian Rasak trafił do siatki po podaniu Wojtka Łobodzińskiego, a wynik meczu ustalił w 87. min Jakub Vijtus, który wcelował piłkę do siatki po pięknej akcji i podaniu Marquitosa.

Świąteczny czas

14.04.2017

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim Państwu życzenia, aby w ten szczególny czas w Waszych sercach, rodzinach i domach zagościła radość, spokój i wielka nadzieja odradzającego się życia.
Zarząd, Rada Nadzorcza i pracownicy DSA Investment SA

złoty medal Magdy Harazińskiej!

11.04.2017

Dobiegły końca Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 12 i 14 w szachach, rozgrywane w Drzonkowie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Polonia Wrocław wraca do domu ze złotym medalem, który w kategorii dziewcząt do lat 14 wywalczyła Magdalena Harazińska!

Chińskie przekleństwo się sprawdza – żyjemy w ciekawych czasach…

07.04.2017

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

Doskonałym tego przykładem była wczorajsza (5 kwietnia) sesja. Jeszcze przed godz. 17:00 naszego czasu mówiło się o euforii na rynkach wywołanej doniesieniami z Chin na temat stworzenia w okolicach Pekinu dużego ośrodka przemysłowo-handlowego, już okrzykniętego „nowym Szenzen”. Na fali tej zapowiedzi zyskiwały rynki akcyjne i (a może przede wszystkim) surowce – energetyczne i metale przemysłowe. Rynki wspierał także opublikowany wczesnym popołudniem raport dotyczący zatrudnienia w sektorze prywatnym w USA, który pokazał przyrost zatrudnionych na poziomie 263 tys., co jest potencjalnie najlepszym wynikiem od wielu miesięcy.Wyższe zatrudnienie to presja na wyższą sprzedaż detaliczną, a to generuje presję na ceny. Wszystkie te elementy z kolei poprawiają perspektywy gospodarcze oraz perspektywy stóp procentowych w USA.
Euforia dotyczyła także GPW, na której WIG20 dzięki znaczącemu udziałowi spółek pozytywnie reagujących na wzrosty cen surowców (KGHM, JSW) kończył sesję z prawie 0,9% wzrostem.

Rynki zwątpiły w Trumpa?

29.03.2017

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Ostatni tydzień przyniósł pierwsze oznaki zwątpienia rynków finansowych w skuteczność Donalda Trumpa jako prezydenta oraz możliwość przeforsowania przez niego jego sztandarowych obietnic wyborczych. W miniony wtorek amerykański indeks S&P500 spadł o 1,24% i tym samym przerwał trwającą serię wzrostów, podczas której dzienne spadki nie przekraczały 1%. Ostatni dzienny spadek indeksu S&P500 przekraczający 1% miał miejsce w październiku 2016 r. Od tego czasu byliśmy świadkami tzn. „hossy Trumpa” - trwającego niemal pół roku festiwalu bicia przez amerykańskie indeksy kolejnych historycznych rekordów, spowodowanego wyborem kontrowersyjnego miliardera na urząd prezydenta USA.

VOTUM S.A. - pomoc dla Frankowiczów

25.03.2017

Zarząd VOTUM SA dostrzegł trudną sytuację, w której znalazły się osoby związane umową kredytu we frankach szwajcarskich i chce wesprzeć je w walce o należne świadczenia. Spółka ma pomysł jak im pomóc i jak odzyskać raty nadpłacone w związku z zastosowaną przez bank klauzulą indeksacyjną bądź waloryzacyjną.

Tydzień bogaty w wydarzenia

23.03.2017

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

Ostatnie dni obfitowały w wydarzenia mające lub mogące mieć wpływ na rynki całego świata.
• 14 marca odbyły się w Holandii wybory parlamentarne, których wynik został odebrany jako zatrzymanie „marszu populistów” i bardzo pozytywnie przyjęty przez rynki, szczególnie w kontekście zbliżających się wyborów we Francji i w Niemczech.
• 15 marca została ogłoszona przez FED podwyżka stóp procentowych w USA. O wpływie tej decyzji na rynki napiszę szerzej poniżej.
• Bieżący tydzień rozpoczął się od debaty przedwyborczej we Francji, której zwycięzcą został ogłoszony Emmanuel Macron, a to dodatkowo – po wyborach w Holandii – wpłynęło na pozytywne nastroje wśród inwestorów, dla których wybór Marie Le Pen kojarzy się z dużym ryzykiem.
• Jednocześnie ważą się jednak losy pierwszej wielkiej reformy zapowiadanej przez Donalda Trumpa w kampanii wyborczej – reformy systemu opieki zdrowotnej „Obamacare”. Wielu zadaje sobie pytanie, czy to właśnie to planowane na dzisiaj (23.03) głosowanie w Kongresie zakończy trwające nieprzerwanie od listopada wzrosty na giełdach.
• Całości obrazu dopełnił raport o zapasach ropy, które ponownie okazały się rekordowo wysokie oraz
• ustalenia, zgodnie z którymi 29 marca rząd brytyjski rozpocznie dwuletni okres wychodzenia z Unii Europejskiej.

MP Juniorów: złoto i srebro dla Polonii Wrocław!

21.03.2017

W ustroniu dobiegły końca Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18 w szachach. Polonia Wrocław wraca do domu z dwoma medalami! Złoto wywalczył Szymon Gumularz wśród chłopców do lat 16, a srebro Kamil Nowak w kategorii do lat 18. Gratulujemy!

Lekkie spowolnienie na giełdach

14.03.2017

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

W pierwszej połowie minionego tygodnia na europejskich giełdach obserwowaliśmy stagnację - główne indeksy poruszały się w bardzo wąskim przedziale. Nieco gorzej zachowały się amerykańskie indeksy S&P500 i Dow Jones Industrial, które spadały przez trzy pierwsze sesje tygodnia pod rząd.

Mistrzostwa Polski Młodzików: dwa medale Polonii!

08.03.2017

W Karpaczu dobiegły końca Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 w szachach. Polonia Wrocław zdobyła dwa medale. Złoto wywalczyła Magda Pawicka (na zdjęciu), a srebro zdobył Marek Madej!

Gratulujemy!