DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartościAktualności

Sensacyjny wynik wyborów w Wielkiej Brytanii a sytuacja na rynkach.

12.06.2017

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Miniony tydzień rozpoczął się od niespodziewanego zerwania stosunków dyplomatycznych z Katarem przez jego najbliższych sąsiadów. Spowodowało to wzrost napięcia geopolitycznego w Zatoce Perskiej i jak każde napięcie w tym rejonie świata nie pozostało bez wpływu na ceny głównych surowców energetycznych. W dalszej części tygodnia z rynkowego punktu widzenia ciekawie zapowiadał się czwartek, gdzie kalendarz pękał od istotnych wydarzeń –decyzji EBC ws. stóp procentowych, zaplanowanego przesłuchania byłego szefa FBI Jamesa Comeya, w związku z jego zwolnieniem przez prezydenta Trumpa, czy wreszcie głosowanie Brytyjczyków w przedterminowych wyborach parlamentarnych.

KSPW - Daniel Sadzikowski Arcymistrzem!!!

09.06.2017

Daniel Sadzikowski reprezentant Klubu Szachowego Polonia Wrocław, remisując w 9 rundzie Mistrzostw Europy w Mińsku, wypełnił trzecią (ostatnią) normę na tytuł arcymistrza szachowego! Tym samym, Daniel został 48. arcymistrzem w historii naszego kraju!

Gratulujemy!

Fundacja im. Grzegorza Góraka - możesz nas wesprzeć za pośrednictwem Domu Aukcyjnego Libra!

05.06.2017

Dom Aukcyjny Libra specjalizuje się w polskiej sztuce XX/XXI w. To inicjatywa doświadczonych ekspertów rynku sztuki i jej mecenasów. Oferta jest szczegółowo wyselekcjonowana, a zespół Libry zapewnia obsługę kolekcjonerów na najwyższym poziomie, na każdym etapie zakupu/sprzedaży dzieła sztuki. Libra w praktyce wdraża zasady odpowiedzialnego biznesu, przekazując część prowizji aukcyjnej na organizacje dobroczynne.

Polityka rodzi obawy, dane ekonomiczne - nadzieje

02.06.2017

Anna Kocjan
Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,
trader giełdowy

Jakoś tak się składa, że od kilku miesięcy niezmiennie ważną część naszych komentarzy stanowi tematyka polityczna. Nie jest to przypadek. W tej sferze naprawdę dużo się dzieje, a historia przekonuje, że kolejne wybory, referenda czy decyzje polityków mogą bardzo znacząco wpływać na obraz rynków i nastroje inwestorów. W tym tygodniu uwagę przykuwały trzy kwestie: zbliżające się wybory we Francji, w Wielkiej Brytanii i decyzja prezydenta Trumpa co do wycofania się Stanów Zjednoczonych z porozumienia klimatycznego podjętego przez prawie 200 krajów w 2015 roku w Paryżu. Emocji dostarczał także rynek ropy naftowej, a publikowane na początku miesiąca dane z gospodarek… Cóż, zapraszam do lektury.

Rynkami wciąż rządzi polityka

26.05.2017

Anna Kocjan
Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,
trader giełdowy

Zaledwie przed tygodniem pisałam o doskonałych danych z Wielkiej Brytanii i o kłopotach amerykańskiego rynku. Na giełdach jednak jak w kalejdoskopie – kolejny tydzień przyniósł nowe historyczne szczyty na Wall Street i niepewność na Wyspach związaną ze zbliżającymi się wyborami, których wynik już nie jest tak oczywisty jak wydawał się być jeszcze kilka tygodni temu. Jednym z ważniejszych wydarzeń minionego tygodnia było także spotkanie przedstawicieli OPEC w Wiedniu, na którym potwierdzono przedłużenie cięć produkcji. Czemu zatem cena ropy zanurkowała wczoraj o kilka procent?

Doskonałe dane z Wielkiej Brytanii vs kolejne afery w Białym Domu

22.05.2017

Anna Kocjan
Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,
trader giełdowy

Kolejne doniesienia z Białego Domu przyczyniły się do zwiększenia niepewności na rynkach, co w minionym tygodniu znalazło swoje odzwierciedlenie w spadającej wartości dolara, a także wycenach aktywów, w tym przede wszystkim tych uważanych za „bezpieczne przystanie”.
Z Europy z kolei napływają bardzo dobre informacje dotyczące wzrostu gospodarczego. W ostatnich dniach szczególnie pozytywnie zaskoczyły dane z Wielkiej Brytanii, co skomentował dla nas James Doxford, Sales Trader z londyńskiego oddziału Saxo Banku.

Ponad 2,5 mln odszkodowania dzięki VOTUM S.A.

17.05.2017

W maju 2017 r. nasza spółka VOTUM SA odnotowała rekordowy wpływ odszkodowania na rzecz jednego ze swoich klientów. W wyniku pożaru poszkodowany stracił budynki i wyposażenie przedsiębiorstwa produkcyjnego - cały dorobek życiowy.

Pozytywni i negatywni bohaterowie minionego tygodnia

15.05.2017

Anna Kocjan
Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,
trader giełdowy

Od wielu tygodni Francja i francuskie wybory były odmieniane przez wszystkie przypadki we wszystkich komentarzach rynkowych analityków. Wybory za nami. Tym razem niespodzianek nie było. Wygrał Emmanuel Macron, zyskując ponad 20 punktową przewagę. Dla Francji i jej gospodarki oznacza to silnie proeuropejski kierunek.

Ekstraliga Szachowa: VOTUM Polonia Wrocław rządzi!

14.05.2017

W dniach 5-7 maja w Gorzowie Wielkopolskim odbył się pierwszy tegoroczny zjazd Ekstraligi Szachowej. Znakomicie sezon rozpoczęli szachiści VOTUM Polonii Wrocław, którzy wygrali wszystkie trzy mecze, a w kolejnym zjeździe (29 września – 1 października) wystąpią w roli gospodarzy.

MKS Miedź Legnica - Mecz z Sosnowcem jednym z najważniejszych od lat!

12.05.2017

Przed dzisiejszym meczem Miedzi z Zagłębiem Sosnowiec Andrzej Dadełło, właściciel Klubu, udzielił krótkiego wywiadu. – Jestem wkurzony, że frajersko gubimy punkty. Ale ciągle jesteśmy w grze i skoro jest szansa na awans, to trzeba walczyć i wyszarpać rywalom zwycięstwo! W tym kontekście mecz z Zagłębiem jest dla Miedzi jednym z najważniejszych od lat. Dlatego bardzo liczę dziś na wsparcie kibiców! – mówi właściciel Miedzi, który odniósł się także do medialnych spekulacji na temat Petteri Forsella oraz przyszłości klubu.