DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartościAktualności

Rynki zwątpiły w Trumpa?

29.03.2017

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Ostatni tydzień przyniósł pierwsze oznaki zwątpienia rynków finansowych w skuteczność Donalda Trumpa jako prezydenta oraz możliwość przeforsowania przez niego jego sztandarowych obietnic wyborczych. W miniony wtorek amerykański indeks S&P500 spadł o 1,24% i tym samym przerwał trwającą serię wzrostów, podczas której dzienne spadki nie przekraczały 1%. Ostatni dzienny spadek indeksu S&P500 przekraczający 1% miał miejsce w październiku 2016 r. Od tego czasu byliśmy świadkami tzn. „hossy Trumpa” - trwającego niemal pół roku festiwalu bicia przez amerykańskie indeksy kolejnych historycznych rekordów, spowodowanego wyborem kontrowersyjnego miliardera na urząd prezydenta USA.

VOTUM S.A. - pomoc dla Frankowiczów

25.03.2017

Zarząd VOTUM SA dostrzegł trudną sytuację, w której znalazły się osoby związane umową kredytu we frankach szwajcarskich i chce wesprzeć je w walce o należne świadczenia. Spółka ma pomysł jak im pomóc i jak odzyskać raty nadpłacone w związku z zastosowaną przez bank klauzulą indeksacyjną bądź waloryzacyjną.

Tydzień bogaty w wydarzenia

23.03.2017

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

Ostatnie dni obfitowały w wydarzenia mające lub mogące mieć wpływ na rynki całego świata.
• 14 marca odbyły się w Holandii wybory parlamentarne, których wynik został odebrany jako zatrzymanie „marszu populistów” i bardzo pozytywnie przyjęty przez rynki, szczególnie w kontekście zbliżających się wyborów we Francji i w Niemczech.
• 15 marca została ogłoszona przez FED podwyżka stóp procentowych w USA. O wpływie tej decyzji na rynki napiszę szerzej poniżej.
• Bieżący tydzień rozpoczął się od debaty przedwyborczej we Francji, której zwycięzcą został ogłoszony Emmanuel Macron, a to dodatkowo – po wyborach w Holandii – wpłynęło na pozytywne nastroje wśród inwestorów, dla których wybór Marie Le Pen kojarzy się z dużym ryzykiem.
• Jednocześnie ważą się jednak losy pierwszej wielkiej reformy zapowiadanej przez Donalda Trumpa w kampanii wyborczej – reformy systemu opieki zdrowotnej „Obamacare”. Wielu zadaje sobie pytanie, czy to właśnie to planowane na dzisiaj (23.03) głosowanie w Kongresie zakończy trwające nieprzerwanie od listopada wzrosty na giełdach.
• Całości obrazu dopełnił raport o zapasach ropy, które ponownie okazały się rekordowo wysokie oraz
• ustalenia, zgodnie z którymi 29 marca rząd brytyjski rozpocznie dwuletni okres wychodzenia z Unii Europejskiej.

MP Juniorów: złoto i srebro dla Polonii Wrocław!

21.03.2017

W ustroniu dobiegły końca Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18 w szachach. Polonia Wrocław wraca do domu z dwoma medalami! Złoto wywalczył Szymon Gumularz wśród chłopców do lat 16, a srebro Kamil Nowak w kategorii do lat 18. Gratulujemy!

Lekkie spowolnienie na giełdach

14.03.2017

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

W pierwszej połowie minionego tygodnia na europejskich giełdach obserwowaliśmy stagnację - główne indeksy poruszały się w bardzo wąskim przedziale. Nieco gorzej zachowały się amerykańskie indeksy S&P500 i Dow Jones Industrial, które spadały przez trzy pierwsze sesje tygodnia pod rząd.

Mistrzostwa Polski Młodzików: dwa medale Polonii!

08.03.2017

W Karpaczu dobiegły końca Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 w szachach. Polonia Wrocław zdobyła dwa medale. Złoto wywalczyła Magda Pawicka (na zdjęciu), a srebro zdobył Marek Madej!

Gratulujemy!

Wbrew regułom

02.03.2017

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

Teorie głoszą, że kiedy FED podwyższa stopy procentowe, umacnia się dolar, a to osłabia wartość złota. Zakładają także, że ceny akcji często tracą na wieść o podwyżkach stóp, ponieważ wyższy koszt pieniądza może przyczyniać się do spowolnienia w rozwoju gospodarki. Ostatnie dni przeczą wszystkim tym regułom. Podwyżka stóp procentowych staje się coraz bardziej prawdopodobna i jednocześnie rosną ceny… wszystkich ww. aktywów – amerykańskich akcji, dolara względem innych walut, a także złota. Jaka jest przyczyna tego zachwiania reguł?

Udane rozpoczęcie sezonu Miedź- MKS Kluczbork 2:0

01.03.2017

Na inaugurację piłkarskiej wiosny w Legnicy Miedź pokonała MKS Kluczbork 2:0! W pierwszej połowie z rzutu karnego trafił Petteri Forsell, a w drugiej – ku radości legnickich kibiców – wynik ustalił po pięknej akcji Michał Bartkowiak. – Dziękuję kibicom za cierpliwość i za doping. A zawodnikom gratuluję dobrej postawy i wygranej – powiedział trener Ryszard Tarasiewicz.

Dobre wiadomości z gospodarki

23.02.2017

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

„Forbes” opublikował listę 100 najbogatszych Polaków. Tegoroczni bohaterowie listy zgromadzili ponad 134 mld zł, co oznacza, że majątek setki najbogatszych Polaków wzrósł w ciągu ostatniego roku o ponad 25%, a liczba miliarderów powiększyła się z 25 do 32. Co więcej, próg znalezienia się na liście od poprzedniego roku wzrósł o blisko 100 mln PLN. Widać więc, że nawet słabszy od zeszłorocznego wzrost gospodarczy przekłada się na wzrost wartości polskich przedsiębiorstw.

Czy niepewność polityczna może powstrzymać rajd cen akcji?

17.02.2017

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

Amerykański indeks S&P500 kolejny tydzień z rzędu pnie się w górę, zyskując w ciągu ostatnich 10 dni 3% i osiągając niemalże każdego dnia nowe historyczne szczyty. Za wzrostami na Wall Street podążają giełdy na całym świecie. Indeks MSCI World w tym samym czasie zyskał ponad 2%. Od tych wzrostów nie odstają także rodzime indeksy – WIG w tym czasie wzrósł 4,62%, natomiast indeks największych spółek 5,56%.