DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartości



Aktualności

DSA w magazynie „Ambasador” jako lider społecznej odpowiedzialności biznesu

16.02.2017

Zapraszamy do lektury artykułu zamieszczonego w najnowszym wydaniu magazynu „Ambasador”. Opowiadamy w nim, jak w DSA rozumiemy i realizujemy społeczną odpowiedzialność biznesu – zarówno w teorii, wyrażonej w naszej misji, jak i w praktyce, m.in. prowadząc prospołeczne fundacje, sponsorując sportowców ( w tym dzieci i młodzież), organizując akcje charytatywne i otwarte seminaria finansowo-biznesowe.

Huraoptymizm, brak strachu… Czy może być jeszcze lepiej?

09.02.2017

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

Po silnych wzrostach pod koniec 2016 roku obecnie zwyżki na większości rynków akcyjnych wyhamowały. Nie zmienia to jednak faktu, że większość indeksów rynków rozwiniętych wciąż rośnie – wolniej, ale konsekwentnie. Przykładem może być amerykański S&P500, który od początku roku zyskał 2,23% i regularnie osiąga nowe historyczne maxima (26 stycznia przebił psychologiczną granicę 2 300 punktów i osiągnął 2 300,99 punktu – dane intraday) lub brytyjski FTSE250, który rosnąc od początku roku 2,83% także pokonał dotychczasowe szczyty.
Konsekwentnym wzrostom na amerykańskim rynku towarzyszy sukcesywne obniżanie się indeksu oczekiwanej przez inwestorów zmienności S&P500 nazywanego także „indeksem strachu”. Obecnie VIX znajduje się na poziomie najniższym od 2,5 roku, czym wielu analityków tłumaczy tezę, że strachu wśród inwestorów niemalże nie ma.

Młody zawodnik Polonii wygrał turniej w Mariańskich Łaźniach!

03.02.2017

Dobiegł końca turniej szachowy w Mariańskich Łaźniach, gdzie tradycyjnie rywalizowało kilkanaścioro zawodników Polonii Wrocław. Dwoje z nich zagrało w zamkniętym turnieju kołowym, w którym walczono o normy na tytuł mistrza międzynarodowego. Zwyciężył zawodnik Polonii Szymon Gumularz!

Rynki w dalszym ciągu wierzą wTrumpa

01.02.2017

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Miniony tydzień był pomyślny dla inwestorów posiadających w swoim portfelu akcje. Główny amerykański indeks S&P przebił psychologiczną barierę 2.300 pkt, a Dow Jones Industrial poziom 20.000 pkt., osiągając przy tym swoje historyczne maksima. Ostatecznie S&P500 zakończył tydzień 1,1%, a DJI 1,3% wzrostem. Również giełdy europejskie zakończyły tydzień na wzrostach. Niemiecki DAX wzrósł o ponad 1,5% i znalazł się na poziomie najwyższym od maja 2015 r.

Plebiscyt Słowa Sportowego: 2. miejsce Joli Zawadzkiej!

27.01.2017

W Plebiscycie Tygodnika Słowo Sportowe na Najlepszego Sportowca na Dolnym Śląsku w roku 2016 szachistka Polonii Wrocław Jolanta Zawadzka zajęła 2. miejsce! Zwyciężył dyskobol Piotr Małachowski.

Polska wśród rynków z największym potencjałem wzrostu

24.01.2017

W tym tygodniu polecamy artykuł starszego analityka Quercus TFI Tomasza Hońdo pt. „Polska wśród najlepiej rokujących rynków”, w którym Pan Tomasz komentuje przeprowadzony na koniec 2016 r. przez renomowaną firmę badawczą Research Affiliates ranking globalnych rynków pod względem prognozowanej długoterminowej stopy zwrotu, w którym polskie akcje znalazły się na trzecim miejscu.

Klub Biznesu Miedzi podsumował rok podczas uroczystej gali

23.01.2017

Za nami kolejna Gala Klubu Biznesu Miedzi, która odbyła się w legnickim hotelu Qubus. Tym razem wzięło w niej udział aż 220 osób – sponsorów i partnerów naszego klubu, którzy zostali uhonorowani specjalnymi podziękowaniami i certyfikatami. Podczas takich spotkań najlepiej widać, jak liczna jest „Rodzina Miedzi”.

Inflacja i wzrost PKB w centrum uwagi

18.01.2017

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

Miniony tydzień na parkietach upłynął nad wyraz spokojnie, a większość giełd zakończyła tydzień w okolicach zamknięć sprzed tygodnia. Jedną z rzeczy wartych odnotowania jest ustanowienie nowego historycznego szczytu przez Nasdaq Comp., do czego przyczyniły się głównie zwyżki cen akcji spółek biotechnologicznych notowanych na amerykańskiej giełdzie.

Jaki to będzie rok?

11.01.2017

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

U progu 2017 roku nasuwają się pytania o to, jaki to będzie rok dla rynków. Pytanie to wydaje się trafne dla wielu aspektów zarówno pojedynczych rynków (krajowych bądź produktowych), jak i dla gospodarki światowej jako całości.

A jednak ten 2016 rok nie był aż taki straszny

04.01.2017

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Ostatni tydzień 2016 roku na amerykańskich giełdach zakończył się spadkami głównych indeksów i był pierwszym tygodniem zakończonym spadkami od wyborów prezydenckich. Również w Europie dynamika grudniowych wzrostów wyhamowała, a część rynków również zakończyła tydzień na minusie.