DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartościAktualności

Mistrzostwa Europy Juniorów w Szachach - Magda Pawicka z Polonii Wrocław w czołówce.

30.08.2016

Rozgrywane w dniach 17-28.08.2016 w Pradze Mistrzostwa Europy Juniorów w Szachach dobiegły końca! Spośród trojga reprezentantów Polonii Wrocław najlepiej spisała się Magdalena Pawicka, która w grupie dziewcząt do lat 10 zajęła 4. miejsce.

Co dalej z warszawską giełdą?

29.08.2016

Letnie odbicie na warszawskiej giełdzie, gdzie w ciągu ostatnich dwóch wakacyjnych miesięcy indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o blisko 10%,nieco się uspokoiło. Pomimo ostatnich wzrostów indeks WIG wciąż pozostaje jednak blisko 20% poniżej swoich maksimów z zeszłego roku. W którą stronę dalej pójdzie rynek?

Kolejna Fundacja w grupie kapitałowej DSA

26.08.2016

Wczoraj, 25 sierpnia 2016 r., we Wrocławiu odbyło się uroczyste odczytanie i podpisanie aktu ustanawiającego Fundację im. Grzegorza Góraka. Fundacja powstała, żeby upamiętnić osobę Grzegorza Góraka, Dyrektora Generalnego DSA Investment S.A., Pełnomocnika Zarządu ds. Rozwoju Projektów HR, który zginął tragicznie 9 kwietnia 2016 r.

Wakacyjne wzrosty nieco wyhamowały

22.08.2016

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Ubiegły tydzień rozpoczął się od ustanowienia w poniedziałek przez trzy główne amerykańskie indeksy: S&P500, Dow Jones i Nasdaq swoich nowych historycznych szczytów. Indeks S&P500 osiągnął maksymalny poziom 2193.81 pkt zbliżając się do psychologicznego poziomu 2.200 pkt. Rekordów amerykańskim indeksom nie udało się pobić w dalszej części tygodnia. Już wtorkowa sesja przyniosła umiarkowane spadki i korektę poniedziałkowych wzrostów, co związane było prawdopodobnie z chęcią realizacji zysków przez inwestorów.

Pełne zaskoczeń reakcje rynków na publikowane dane

16.08.2016

ANNA KOCJAN

Departament Inwestycji Kapitałowych

DSA Investment S.A.

Ostatnie dni obfitowały w dane z odczytów z gospodarek z całego świata oraz różnych branż. Dane w wielu przypadkach okazały się być poniżej konsensusów rynkowych, co jednak niekoniecznie przełożyło się na notowania giełdowe w oczekiwany przez inwestorów sposób.

Dobry tydzień dla posiadaczy akcji

08.08.2016

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

W minionym tygodniu, po ostatnich kilkunastu sesjach konsolidacji amerykańskich indeksów w pobliżu ich historycznych szczytów, Dow Jones i S&P500 zanotowały we wtorek największy od ponad miesiąca spadek. Jednak spala przeceny nieprzekraczająca 1% nie była duża, a już od środy amerykańskie indeksy wróciły na ścieżkę wzrostu.

I Liga: Zwycięstwo Miedzi w meczu z Górnikem Zabrze!

02.08.2016

29 lipca na inaugurację sezonu I ligi w Legnicy Miedź po bardzo dobrym meczu pokonała Górnika Zabrze 1:0!. Tym samym sprawiła sobie najlepszy prezent na 45 urodziny, które klub obchodził dzień przed meczem. Gola na wagę trzech punktów zdobył po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Grzegorz Bartczak. – Sympatycznie jest zacząć sezon od takiego zwycięstwa – cieszył się trener Ryszard Tarasiewicz.

FED pozostawił stopy na niezmienionym poziomie

01.08.2016

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Kluczowym wydarzeniem zeszłego tygodnia, mającym duży wpływ na rynki finansowe, było środowe posiedzenie członków FED. Tak jak zakładaliśmy tydzień temu, FED zdecydował o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Komunikat po posiedzeniu FED wybrzmiał jednak dość jastrzębio wobec rynków nastawionych na neutralny przekaz. W komunikacie podkreślono m.in. przyśpieszenie wzrostu zatrudnienia w USA, zmniejszenie ryzyk (pomimo Brexitu), czy też rosnące wydatki gospodarstw domowych. FED zakomunikował tym samym, że podwyżka stóp procentowych w USA w tym roku jest wciąż jak najbardziej możliwa.

Miedź hucznie świętuje swoje 45 urodziny

27.07.2016

W tym roku Miedź obchodzi 45-lecie istnienia. Obchody jubileuszu potrwają w klubie kilka dni. Najważniejszym ich punktem będzie festyn rodzinny, zaplanowany na 28 lipca (czwartek) w godz. 16.00-21.00 w legnickim parku przy Muszli Koncertowej. Ale to nie jedyna atrakcja urodzinowa. Co jeszcze warto zobaczyć?

Giełdy wciąż na zielono

25.07.2016

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

W minionym tygodniu obserwowaliśmy kontynuację dobrych nastrojów na rynkach akcji. Amerykański S&P500 zyskał przez tydzień 0,65% i ostatecznie zakończył go na poziomie 2175.03 pkt ustanawiając tym samym swój nowy historyczny szczyt. Podobny wzrost odnotował również Dow Jones, który jednak zakończył tydzień kilka punktów poniżej historycznego maksimum. Wzrostom na Wall Street nie przeszkodziła taniejąca ropa naftowa, która mocno oddziałuje na spółki energetyczne i dalsze umacnianie się dolara wobec euro.