DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartościEkstraliga Szachowa: VOTUM Polonia Wrocław rządzi!

14.05.2017

W dniach 5-7 maja w Gorzowie Wielkopolskim odbył się pierwszy tegoroczny zjazd Ekstraligi Szachowej. Znakomicie sezon rozpoczęli szachiści VOTUM Polonii Wrocław, którzy wygrali wszystkie trzy mecze, a w kolejnym zjeździe (29 września – 1 października) wystąpią w roli gospodarzy.

VOTUM Polonia w Gorzowie wygrała wszystkie mecze. – Bez żadnych wątpliwości był to dla nas bardzo udany zjazd – wygraliśmy trzy spotkania, nie ponosząc przy tym ani jednej porażki indywidualnej, co bardzo cieszy – mówi kapitan naszej drużyny Mateusz Bartel, który zdobył 2 pkt. Najlepiej spisała się Jolanta Zawadzka, która wygrała swoje trzy pojedynki. Od dwóch zwycięstw zmagania zaczął Oskar Wieczorek, a trzecim meczu zastąpił go debiutujący w Ekstralidze, zaledwie 18-letni Kamil Nowak, który także wygrał swój pojedynek. – Jola była naszą bohaterką, co bardzo mnie cieszy. Deska kobieca rządzi się swoimi prawami, a do tego Jola miała ostatnio słabsze wyniki. Potrzebowała więc solidnego występu i pod każdym względem się jej to udało. Liczę, że w dalszych meczach Jola utrzyma wysoką formę. Gra Oskara, już od pewnego czasu, bardzo mi się podoba. W jego grze nadal jest sporo mankamentów – o których Oskar wie – ale mam wrażenie, że jest ich coraz mniej. Do tego, wygrywanie co sezon czarnym kolorem w meczu z Gliwicami (z Marcinem Szelągiem) daje drużynie bardzo dużo. No i na koniec pozostaje Kamil, który przed swoim debiutem był lekko stremowany. To zapewne wpłynęło na jego nieco nieśmiałą grę w debiucie, która jednak szybko zamieniła się w konkretny atak na króla. Dzięki zwycięstwu naszego debiutanta wyszliśmy na prowadzenie w meczu, który miał być wygrany gładko, a był bardzo trudny. Bez Kamila mogłoby być inaczej – podsumowuje Mateusz Bartel.

Po pierwszym zjeździe kompletem zwycięstw obok drużyny Polonii mogą się pochwalić także Miedź Legnica i główny faworyt do złota – Wasko Hetman Katowice, z którym VOTUM Polonia zmierzy się podczas kolejnego zjazdu we Wrocławiu w dniach 29 września – 1 października (nasz klub będzie gospodarzem tych zawodów!).

Więcej informacji na stronie: http://ekstraliga.pzszach.pl/