DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartościAktualności

VOTUM S.A. laureatem konkursu "Dobroczyńca Roku 2016"

14.06.2016

8 czerwca 2016 r., w imieniu VOTUM S.A, prezes Zarządu Dariusz Czyż odebrał nagrodę „Dobroczyńca Roku 2016” przyznaną w kategorii - Strategia Społecznego Zaangażowania wśród małych i średnich firm. Jest to zdecydowanie jedna z najcenniejszych statuetek, jakie Firma otrzymała za swoje nieustanne zaangażowanie społeczne.

Brexit coraz wyraźniej wpływa na europejskie nastroje

10.06.2016

Miniony tydzień na giełdach rozpoczął się pod wpływem piątkowych publikacji gorszych od oczekiwanych danych z amerykańskiego rynku pracy. Liczba nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym w USA okazała się znacząco mniejsza niż oczekiwania rynku. W maju br. przybyło jedynie 38 tys. miejsc pracy, podczas gdy rynek oczekiwał 161 tys. nowych miejsc pracy. W sektorze prywatnym z kolei przybyło w maju 25 tys. miejsc pracy przy oczekiwaniach na poziomie 154 tys. Pozytywna okazała się za to stopa bezrobocia, która wyniosła 4,7% w maju (wobec prognozy na poziomie 4,9%). Przewiduje się, że dane o sytuacji na rynku pracy w USA będą miały kluczowe znaczenie dla decyzji FED o zmianie stóp procentowych w najbliższych miesiącach.

Kongres Roczny DSA Investment SA w Wiśle

08.06.2016

W dniach 4-5 czerwca w Hotelu Gołębiewski w Wiśle odbył się Kongres Roczny DSA Investment SA. Tym razem, oprócz uroczystego podsumowania wyników ubiegłego roku i wręczenia nagród najlepszym doradcom i menadżerom w czasie Gali, kongres przebiegał także pod znakiem szkoleń, których hasłem przewodnim było dziedzictwo naszego tragicznie zmarłego dyrektora Grzegorza Góraka.Szkolenia poprowadzili : Andrzej Dadełło – właściciel Grupy Kapitałowej DSA oraz Kamil Krążek – prezes DSA Investment SA.

Trener Ryszard Tarasiewicz zostaje w Miedzi na kolejny rok!

06.06.2016

Ryszard Tarasiewicz w następnym sezonie nadal będzie prowadził zespół Miedzi! Doświadczony szkoleniowiec podpisał kontrakt z legnickim klubem na kolejny rok. – Chciałem tu zostać i cieszę się, że będę dalej prowadził Miedź. Od początku swojej pracy w Legnicy chciałem walczyć o najwyższe cele i tak będzie – powiedział.

Dywergencja pomiędzy WIG20 a rynkami wschodzącymi

03.06.2016

W tym tygodniu indeks największych spółek notowanych na warszawskiej giełdzie WIG20 zachowywał się zdecydowanie słabiej niż inne rynki, w tym z reguły skorelowane z nim rynki wschodzące.

5. SALENTO OPEN: ZWYCIĘSTWO ANDRZEJA DADEŁŁO

30.05.2016

We Włoszech dobiegły końca zmagania szachistów w turnieju 5. Salento Open. W grupie B zwyciężył Andrzej Dadełło z Polonii Wrocław! W grupie A 2. miejsce zajął Oskar Wieczorek, a tuż za podium – na 5. pozycji – uplasował się Daniel Sadzikowski.

VOTUM SA podzieli się zyskiem z akcjonariuszami

24.05.2016

Zarząd VOTUM S.A., spółki należącej do Grupy Kapitałowej DSA , poinformował że w dniu 23 maja 2016 roku podjął uchwałę dotyczącą stosowania polityki wypłaty dywidendy za lata 2016-2018. Votum postanowiło przyjąć do stosowania politykę wypłaty dywidendy, przewidującą podział zysku z uwzględnieniem rozwoju działalności Spółki i zapewnieniem odpowiedniego poziomu płynności finansowej.

Rating Moody’s bez zaskoczenia i nieoczekiwanie „jastrzębi” FED

20.05.2016

Dawid Krywko
Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Miniony tydzień na krajowym rynku rozpoczął się pod wpływem decyzji agencji ratingowej Moody’s dotyczącej oceny wiarygodności kredytowej Polski, którą poznaliśmy w nocy z piątku na sobotę. Agencja Moody’s nie obniżyła ratingu Polski i utrzymała długoterminowy rating na poziomie A2, lecz zmieniła jego perspektywę ze stabilnej do negatywnej. Oznacza to, że podczas następnych przeglądów oceny Polski we wrześniu lub grudniu br. Moody’s może obniżyć nasz rating.

Rating Moody’s już dziś

13.05.2016

Od jakiegoś czasu spekuluje się, że agencja ratingowa Moody’s śladem agencji Standard & Poor’s również obniży długoterminowy rating kredytowy Polski. Jak te spekulacje i inne czynniki wpłynęły w ostatnim czasie na polską giełdę i złotego, przedstawia w swoim artykule pt. „Krajobraz w piątek trzynastego” Tomasz Hońdo, Starszy Analityk QUERCUS TFI SA.

Byki w defensywie

06.05.2016

Dawid Krywko
Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Maj na warszawskiej giełdzie zaczął się od niewielkich wzrostów. WIG20 przez większość poniedziałkowej sesji utrzymywał się powyżej psychologicznego poziomu 1.900 pkt, jednak zakończył ją na poziomie 1899,72 pkt (+0,16%). Podobnie poradził sobie indeks szerokiego rynku WIG, który pierwszą majową sesję zakończył również 0,16% wzrostem.