DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartościAktualności

Zapraszamy 15 listopada do strefy bezpiecznej jazdy w Pasażu Grunwaldzkim

12.11.2015

Fundacja VOTUM zaprasza do strefy bezpiecznej jazdy. Już w najbliższą niedzielę 15 listopada o godz. 11.00 we wrocławskim Pasażu Grunwaldzkim po raz kolejny uczczona zostanie pamięć ofiar wypadków drogowych.
15 listopada przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W tym dniu z inicjatywy Fundacji VOTUM stworzona zostanie we wrocławskim Pasażu Grunwaldzkim strefa bezpiecznej jazdy. Przygotowano liczne atrakcje dla kierowców, pasażerów, a także dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego

„Nie taki straszny jak go malują”

06.11.2015

Mark Twain powiedział kiedyś, że: „Październik jest jednym z najgorszych miesięcy dla giełdowych spekulantów. Inne niebezpieczne miesiące to lipiec, styczeń, wrzesień, kwiecień, listopad, maj, marzec, czerwiec, grudzień, sierpień oraz luty”. Faktem jest, że październik wśród inwestorów „cieszy się” raczej złą opinią „miesiąca krachów”. Do tych najbardziej spektakularnych należą październikowe krachy z lat: 1929, 1987, 2008. Jednak tegoroczny październik okazał się dla inwestorów bardzo dobrym miesiącem, dając okazję do trafnych inwestycji i zadowalających stóp zwrotu.

Mistrzostwa Świata Juniorów dobiegły końca

05.11.2015

W dniach 25 października do 5 listopada w greckim Porto Carras zostały rozegrane mistrzostwa Świata Juniorów w Szachach. Szczególnie mocno trzymaliśmy kciuki za dwie zawodniczki Polonii Wrocław: Magdę Pawicką (grupa dziewczynek do lat 8) i Mariolę Woźniak (grupa dziewczynek do lat 18).

Podwyżka stóp w USA coraz bliżej?

30.10.2015

Dawid Krywko
Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Najważniejszym wydarzeniem mijającego tygodnia było niewątpliwie środowe posiedzenie Federalnego Komitetu ds. Otwartego Rynku w USA. Chociaż podczas posiedzenia nie zapadła decyzja o zmianie stóp procentowych w USA to jednak rynki zareagowały na opublikowane po nim oświadczenie.

DSA szkoli doktorantów i studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

28.10.2015

DSA Investment SA nawiązała współpracę ze Stowarzyszeniem Doktorantów oraz Samorządem Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Jej pierwszym owocem będzie szkolenie pod hasłem „Jak efektywnie planować i realizować cele”, które poprowadzi prezes DSA Investment SA Kamil Krążek. Seminarium rozpocznie się 6 listopada o godzinie 16.30 na wrocławskim UE.

Krajobraz przed wyborami

23.10.2015

ANNA KOCJAN – Menedżer Projektu,

Specjalista ds. Relacji Inwestorskich DSA Financial Group S.A

Dzisiejszy komentarz rozpocznę od wiadomości z ostatniej chwili. Ok. 13:00 naszego czasu Bank Centralny w Chinach ogłosił obniżkę stóp procentowych, co było dużym zaskoczeniem dla inwestorów. Rynki akcyjne zareagowały natychmiastowo, wzrastając w ciągu kilku minut o ok. 1% i osiągając lokalne kilkutygodniowe szczyty. Wyjątek stanowi WIG, który zareagował tylko nieznacznie.

Dziedziczenie z ZUS i OFE

22.10.2015

VOTUM S.A uruchomiła portal ekspercki dedykowany kwestii dziedziczenia środków zgromadzonych na kontach OFE i subkontach ZUS. Spółka widzi spore zainteresowanie usługą skierowaną do spadkobierców. Jednak konieczne jest dalsze zwiększanie świadomości społecznej w tym zakresie.

III liga: Derby dla Miedzi. Zagłębie na kolanach

19.10.2015

Miedź II Legnica zdecydowanie lepsza od lubinian w derbach Zagłębia Miedziowego. 17 października br. w ramach 13. kolejki 3. ligi podopieczni trenera Piotra Jacka zagrali za miedzą koncertowo i rozbili drugi zespół Zagłębia aż 4:0. Ozdobą tego spotkania a zarazem ukoronowaniem znakomitej gry legniczan był gol Patryka Murawskiego z ostatniej minuty meczu.

Chiny zdyskontowane?

16.10.2015

Tomasz Hońdo w swoim artykule „Chiny zdyskontowane?” opisuje wyniki najnowszego sondażu Bank of America/Merrill Lynch wśród globalnych zarządzających. Przynosi on kilka ciekawych wniosków. Wynika z niego między innymi, że w październiku zaczął maleć strach przed spowolnieniem w Chinach, a tym samym okazuje się, że po zdyskontowaniu "problemu chińskiego" w cenach na rynkach całego świata teraz traci on na znaczeniu.

DSA z Biało-Czerwonymi na Stadionie Narodowym

13.10.2015

W niedzielę 11 października przedstawiciele DSA Investment SA mieli okazję dopingować naszą piłkarską narodową reprezentację w zwycięskim meczu z Irlandią, który zdecydował o awansie do finałów Mistrzostw Europy we Francji.