DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartościAktualności

Emocje rządzą rynkami

22.01.2016

W mijającym tygodniu WIG20 naruszył granicę 1700 punktów, tj. granicy, przy której wycena giełdowa spółek jest niższa od ich wartości księgowej. Jakie konsekwencje niesie ten fakt dla perspektyw dla warszawskiego parkietu w artykule Starszego Analityka Quercus TFI SA Tomasza Hońdo „WIG20 już poniżej wartości księgowej”.

Nowe, obiecujące talenty w Miedzi

19.01.2016

25-letni reprezentant Estonii Igor Subbotin oraz 24-letni boczny obrońca z USA pomyślnie przeszli testy medyczne i podpisali z Klubem Miedź Legnica kontrakt. Z drużyną trenują już od zeszłego czwartku.

Ropa coraz tańsza

15.01.2016

ANNA KOCJAN – Menedżer Projektu,

Specjalista ds. Relacji Inwestorskich DSA Financial Group S.A.

Kiedy piszę ten komentarz, ropa właśnie przekroczyła w dół psychologiczną barierę 30 USD za baryłkę. Tak tania ropa nie była od 2002 roku, kiedy to po pęknięciu „bańki internetowej” nastąpił kryzys, który ceny akcji sprowadził o prawie 50% w dół.
Analitycy nie są zgodni co do tego, jakie scenariusze piszą się dla „czarnego złota”. Nadwyżki podażowe, w tym rosnące zapasy wywierają silną presję na spadki. Jednocześnie jednak tak niskie ceny coraz silniej oddziałują na spółki branży wydobywczej na całym świecie, a także na budżety państw, których przychody oparte są w dużym stopniu na ropie. Przykładami mogą być firma BP, która w tym tygodniu zapowiedziała zwolnienie kilku tysięcy osób, głównie pracowników platform wiertniczych, w związku z cięciem kosztów, czy Arabia Saudyjska, której rząd rozważa sprzedaż części udziałów największego koncernu naftowego na świecie – Aramco (obecnie w rękach państwowych) – w celu spłaty deficytu wynoszącego blisko 100 mld dolarów. O problemach z budżetem państwa przy tak niskich cenach ropy coraz głośniej mówi także Rosja, której przychody w ok. 50% opierają się na sprzedaży ropy i gazu.

Spółki dywidendowe na wagę złota. Votum w portfelu Parkietu.

14.01.2016

„Po raz kolejny sprawdza się reguła, że spółki dywidendowe w trudnych czasach są na wagę złota” – czytamy w Parkiecie. Skonstruowany przez gazetę portfel dywidendowy zdecydowanie wygrał z WIG-iem w ubiegłym roku. A w portfelu po raz pierwszy pojawiła się spółka Votum S.A. Odszkodowania . Według biur Raiffeisen Bank i Millennium DM Spółka jest ciekawą propozycją na I kwartał 2016 roku.

więcej w Parkiecie

Zmiany w Miedzi, czyli kogo wiosną nie zobaczymy w drużynie?

13.01.2016

Wczoraj Miedź wznowiła przygotowania do rundy wiosennej, ale po urlopach nie wszyscy piłkarze wrócili do Legnicy. W składzie Miedzi nie zobaczymy już m.in. Valerijsa Sabali, Marquitosa, czy Mateusza Lisa. Dziękujemy piłkarzom za dotychczasową grę i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

Początek roku pod wpływem nastroju w Chinach

08.01.2016

Dawid Krywko
Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Pierwszy tydzień nowego roku przyniósł mocne przeceny na światowych rynkach, które zapoczątkowane zostały na chińskich parkietach. W poniedziałek (4 stycznia br.) główny indeks giełdy w Szanghaju - Shanghai Composite zakończył dzień spadkiem o 6,85%, a indeks CSI300 grupujący największe spółki notowane na parkietach w Szanghaju i Shenzen spadł o 7%, co skutkowało zawieszeniem handlu do końca dnia przez chińskiego regulatora.

Świetne występy zawodników Polonii na Międzynarodowym Festiwalu Szachowym w Krakowie

05.01.2016

W dniach 27 grudnia 2015 - 4.01.2016 w Krakowie odbywał się 26. Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Cracovia . W turnieju startowała spora grupa Polonistów, którzy w grupie A, B i D stanęli na podium! Najlepiej spisali się: Daniel Sadzikowski, Komil Khamidov i Basia Dadełło. Gratulujemy!

Wesołych Świąt!

22.12.2015

Niechaj Święta Bożego Narodzenia

będą czasem rodzinnych spotkań,

ciepłej atmosfery i wspólnych radości,

zaś Nowy Rok niech otworzy

nowe możliwości i pozwoli na realizację

Wszystkich planów osobistych i zawodowych.

Życzą

Zarząd, Rada Nadzorcza i pracownicy DSA Financial Group S.A.

Podwyżka stóp procentowych w USA stała się faktem

19.12.2015

ANNA KOCJAN – Menedżer Projektu,

Specjalista ds. Relacji Inwestorskich DSA Financial Group S.A.

Najważniejszą informacją mijającego tygodnia, którą komentowano we wszystkich mediach, na całym świecie, była podwyżka stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Komentowano ją z kilku powodów – ponieważ była to pierwsza decyzja podnosząca stopy procentowe od 2006 roku, ponieważ inwestorzy i analitycy szykowali się do niej przynajmniej od roku, przeżywając rozczarowania po kolejnych posiedzeniach FED, na których pozostawiano stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Inną przyczyną był fakt, że w tym samym czasie Europejski Bank Centralny i Bank Japonii wciąż mówią o luzowaniu polityki monetarnej w celu stymulacji gospodarek. Ale przede wszystkim zastanawiano się, jak podwyżka stóp procentowych wpłynie na sytuację na rynkach walutowych, akcyjnych i papierów dłużnych.

Rafał Mikołajczyk ubiega się o tytuł Sportowca Roku

14.12.2015

Rafał Mikołajczyk jest kolarzem ręcznym, który w tym roku zasilił szeregi drużyny MTB VOTUM Team. Mimo że sezon kolarski został zakończony, stanął on do kolejnej rywalizacji – walczy w 63. Plebiscycie "Gazety Wrocławskiej" o tytuł Najlepszego Sportowca Roku 2015.