DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartościAktualności

Nastroje na rynku pod wpływem oczekiwanej podwyżki stóp w USA i cen ropy

11.12.2015

Dawid Krywko
Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

W tym tygodniu na giełdach dominuje atmosfera wyczekiwania na przyszłotygodniowe posiedzenie FED, czemu dodatkowo sprzyja skromny kalendarz publikacji danych makro.
Pod koniec ubiegłego tygodnia opublikowane zostały dane dotyczące sytuacji na rynku pracy w USA wskazujące, że liczba miejsc pracy w amerykańskim sektorze prywatnym w listopadzie wzrosła o 197 tys. Po publikacji tych danych prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych w USA w przyszłym tygodniu znacząco wzrosło, a zdaniem niektórych analityków podwyżka stóp jest niemal przesądzona. Decyzję FED poznamy w przyszłym tygodniu w środę(16 grudnia). W przyszłym tygodniu jednak dla rynków ważniejsza powinna być nie tyle sama decyzja ws. stóp, która jest powszechnie oczekiwana, co komunikat wydany po posiedzeniu i prognozy odnośnie dalszej polityki FED.

Andrzej Dadełło wygrał Turniej Szachowy na Sycylii!

09.12.2015

Dobiegł końca 2. Międzynarodowy Festiwal Szachowy Etna w miejscowości Nicolosi na Sycylii. W grupie open B (<2000), w której wystartowało 57 zawodników, zwyciężył Andrzej Dadełło z Polonii Wrocław. W siedmiu rozegranych partiach zgromadził aż 6,5 punktów!

Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych - dziękujemy za liczny udział w akcji

04.12.2015

W ciągu dwóch dni poprzedzających Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych Fundacja VOTUM zorganizowała zbiórkę krwi we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Akcja dedykowana była poszkodowanym w wypadkach drogowych. Dzięki tej akcji zarejestrowało się 372 dawców i zebrano 130 litrów surowca. Każdy z krwiodawców otrzymał przygotowany przez Fundację i VOTUM S.A. upominek.

DSA Investment S.A. na gali Symbol 2015

02.12.2015

26 listopada br. przedstawiciele blisko siedemdziesięciu firm i instytucji zgromadzili się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach na gali wręczenia nagród programu Symbol 2015 oraz Balu Laureata, zorganizowanym z okazji jubileuszu programu.

O podwyżce stóp procentowych w USA

27.11.2015

O nadchodzącej podwyżce stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych mówi się od wielu miesięcy. Wydaje się, że pozytywne informacje z amerykańskiej gospodarki czynią scenariusz podwyżek już w grudniu tego roku coraz bardziej prawdopodobnym. Najbardziej interesującym pytaniem pozostaje oczywiście, jaki wpływ na rynki miałaby taka decyzja FED, gdyby faktycznie do niej doszło.

Symbol Profesjonalnego Doradztwa oficjalnie dla DSA Investment SA

25.11.2015

SA Investment SA otrzymało godło – symbol Profesjonalnego Doradztwa. Jest to wyróżnienie, które jest przyznawane w ramach elitarnego, ogólnopolskiego programu wizerunkowego prowadzonego przez redakcję „Monitora Rynkowego” w „Dzienniku Gazecie Prawnej” i „Monitora Biznesu” w „Rzeczpospolitej”.

Brawo juniorzy. Miedź w makroregionie!!!

23.11.2015

Juniorzy młodsi Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica w zeszłym tygodniu awansowali do rozgrywek makroregionalnych. Gracze trenera Michała Grządkowskiego przypieczętowali ostateczny triumf zwycięstwem z Kuźnią w Jaworze. To już drugi rok z rzędu, kiedy to drużyna Akademii Miedzi znalazła się w gronie najlepszych zespołów w kraju, do którego dostęp mają tylko dwie najlepsze drużyny z poszczególnych województw.

Surowce najniżej od 2002 roku

20.11.2015

Dawid Krywko
Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

W tym tygodniu mieliśmy do czynienia z dalszymi spadkami cen surowców. Najpopularniejszy wśród inwestorów wskaźnik cen towarów - Indeks CRB, który mierzy ceny 6 grup towarów (m.in. ropy naftowej, paliw, metali i płodów rolnych) spadł w tym tygodniu do poziomu 182,96 punktów i zanotował najniższą wartość od 13 lat (tj. od listopada 2002 r.).

DSA Investment SA rozszerza działalność – zezwolenie KNF

18.11.2015

4 listopada 2015 roku Komisja Nadzoru Finansowego udzieliła spółce DSA Investment SA zezwolenia na pośredniczenie w zbywaniu i odkupywaniu jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych.

Jest dobrze!

13.11.2015

ANNA KOCJAN – Menedżer Projektu,

Specjalista ds. Relacji Inwestorskich DSA Financial Group S.A

Wstępne odczyty polskiego PKB wskazują, iż w III kwartale roku ten wskaźnik gospodarki wzrósł o 3,4 proc. r/r (wobec wzrostu 3,3 proc r/r w zeszłym kwartale). Według prezesa Głównego Urzędu Statystycznego „wynik w trzecim kwartale to dobra podstawa, by 2015 rok skończyć ze wzrostem "sporo" powyżej 3 proc. W IV kwartale nie spodziewamy się odwrócenia trendu. Wszystko wskazuje więc, że w 2015 roku nie będzie gorzej niż 3,3 proc.". Można więc powiedzieć, że na tle rosnącej w znacząco wolniejszym tempie europejskiej gospodarki (PKB w całej Unii Europejskiej wzrósł 1,9 proc. r/r, a w strefie euro 1,6 proc.) Polska wypada bardzo dobrze. Wyższy wzrost zanotowały jedynie Czechy – 4,3 proc..