DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartościAktualności

Optymizm na wielu frontach

04.05.2016

Dawid Krywko
Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Kwiecień na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie to czas korekty zwyżek z pierwszych miesięcy roku. Nie inaczej rzecz się miała w kończącym się tygodniu – indeks WIG spadł o ok. 2%, a indeks największych spółek WIG20 o ok. 3%. Tym samym dla WIG nastąpiła konsolidacja w przedziale 47 000 – 49 000 punktów. Dodatkowo osłabił się polski złoty względem najważniejszych walut. Tydzień w Warszawie zamyka się więc w nienajlepszych nastrojach. Warto jednak spojrzeć w szerszej perspektywie. Trwająca od miesiąca korekta oddala pod kątem stóp zwrotu polski rynek od indeksu rynków wschodzących MSCI Emerging Markets, z którym WIG20 historycznie był bardzo silnie skorelowany. Można zasadnie oczekiwać, że taka dywergencja w dłuższym terminie zostanie zniwelowana, co może oznaczać „nadgonienie” przez akcje notowane w Warszawie wzrostów na innych rynkach wschodzących.

Pogromcy ubezpieczycieli. Andrzej Dadełło w majowym wydaniu Forbesa

27.04.2016

"Sprzedawcy polis ubezpieczeniowych mają problem - wyspecjalizowane kancelarie prawnicze coraz skuteczniej egzekwują wypłaty odszkodowań za szkody ich klientów.Niektóre zbudowały już na tym całkiem spory biznes. A to dopiero początek" - tak zaczyna się artykuł pt. "Pogromcy ubezpieczycieli" w bieżącym wydaniu magazynu Forbes, poświęcony zagadnieniom rynku pośrednictwa odszkodowawczego z punktu widzenia dwóch czołowych firm w tej branży -Votum SA z grupy DSA oraz Euco. W artykule znajdziemy m.in. wypowiedzi Andrzeja Dadełło, właściciela Grupy Kapitałowej DSA. Polecamy!

Ranking Kancelarii 2016 wg Rzeczpospolitej

26.04.2016

Wchodząca w skład grupy kapitałowej VOTUM Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych A. Łebek i Wspólnicy Sp.k. już po raz kolejny znalazła się w ścisłej czołówce Rankingu Kancelarii Prawniczych 2016 przygotowywanej corocznie przez redakcję „Rzeczpospolitej”.

Spotkanie w Doha bez wpływu na ceny ropy i akcji

22.04.2016

Dawid Krywko
Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Mijający tydzień rozpoczął się pod wpływem nastrojów niedzielnego spotkania producentów ropy w Doha. Spotkanie w którym uczestniczyło 18 krajów miało na celu zawarcie porozumienia dotyczącego zamrożenia produkcji ropy naftowej, co mogłoby spowodować wzrost jej cen. Na spotkaniu zabrakło jednego z największych producentów ropy – Iranu, przez co zakończyło się ono bez jakiegokolwiek porozumienia.

Chiny już nie takie straszne?

15.04.2016

Dawid Krywko
Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Mijający tydzień przyniósł kolejną dawkę wzrostów na światowych parkietach. Giełdy rosły głównie w pierwszej połowie tygodnia, zaś koniec tygodnia nie przyniósł większych zmian, a rynki „odpoczywały” po ostatnich wzrostach. W tym tygodniu amerykańskie indeksy Dow Jones i S&P 500 wzrosły po ok. 2% i odnotowały kolejne tegoroczne maksima. Sprawia to, że obecnie znajdują się one już blisko kluczowego poziomu oporu, którym są ubiegłoroczne historyczne szczyty.

Mistrzostwa Polski: trzy medale dla Polonii Wrocław

13.04.2016

W Poznaniu zakończyły się, trwające od 29 marca do 7 kwietnia, Lotto Mistrzostw Polski oraz Budimex Mistrzostw Polski Kobiet w szachach. Ogromny sukces odnieśli zawodnicy Polonii Wrocław, którzy wywalczyli trzy medale! Wśród pań srebro zdobyła Jolanta Zawadzka, brąz Iweta Rajlich, a w rywalizacji panów brązowy medal wywalczył Mateusz Bartel. Miejsca na podium mistrzostw kraju oznaczają także nominacje dla naszych zawodników do reprezentacji Polski na Olimpiadę Szachową! Gratulujemy!

Odszedł Grzegorz Górak

11.04.2016

„można odejść na zawsze
by stale być blisko”
ks. Jan Twardowski

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że dnia 09.04.2016r. odszedł nasz wieloletni współpracownik, kolega i przyjaciel – Grzegorz Górak, Dyrektor struktury lubelskiej a także Dyrektor Generalny DSA Investment S.A.

Zostawił nam w pamięci swoją otwartość, energię i niezłomny optymizm. Będzie nam go brakowało.
Łączymy się w smutku i żalu z rodziną zmarłego.

Rada Nadzorcza, Zarząd i Pracownicy DSA Investment S.A.

Dywersyfikacja potwierdza swoją skuteczność

08.04.2016

Jedna czwarta 2016 roku za nami. Jak w tym okresie radziły sobie poszczególne klasy aktywów oraz portfele zbudowane na ich podstawie, przedstawia w swoim artykule „I kwartał dużo lepszy dla urozmaiconych portfeli” Tomasz Hońda, Starszy Analityk QUERCUS TFI SA.

Zasłużona wygrana Miedzi w meczu z Zagłębiem

05.04.2016

W miniony piątek w meczu 24. kolejki I ligi Miedź wygrała w Sosnowcu z Zagłębiem 1:0. Bramkę na wagę pierwszego zwycięstwa w tej rundzie i cennych trzech punktów zdobył kapitan Miedzianki Wojciech Łobodziński!

Dobre nastroje na koniec kwartału

01.04.2016

Dawid Krywko
Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Czwartkowa sesja była ostatnią w pierwszym kwartale tego roku. W tym tygodniu amerykańskie indeksy Dow Jones i S&P 500 kontynuowały „rajd na północ” wyznaczając nowe tegoroczne maksima. W efekcie w całości odrobiły styczniowe spadki i zamykają pierwszy kwartał na plusie.