DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartościAktualności

Skokowy wzrost VOTUM w 2015 roku.

02.03.2016

VOTUM S.A. ma za sobą niezwykle udany rok, o czym dobitnie świadczą doskonałe wyniki. Grupa VOTUM osiągnęła w 2015 roku zysk netto na poziomie 14,9 mln zł (wzrost o 57 proc. rdr), przychody - 92,5 mln zł (wzrost 25 proc. rdr) oraz zysk na działalności operacyjnej - 18,9 mln zł (wzrost 50 proc. rdr). Ponadto po czterech kwartałach obserwujemy znaczącą poprawę rentowności na sprzedaży.

Rosnące ceny ropy poprawiają nastroje na rynkach

26.02.2016

ANNA KOCJAN – Menedżer Projektu,

Specjalista ds. Relacji Inwestorskich DSA Financial Group S.A.

W ostatnim dniu tygodnia większość oczu zwrócona jest w stronę Szanghaju, gdzie rozpoczął się szczyt ministrów finansów dwudziestu największych gospodarek świata. Głównymi tematami spotkania mają być przeszkody w rozwoju globalnej gospodarki oraz sposoby ich przezwyciężenia, w tym spór koncepcji dalszej ekspansji polityki monetarnej i fiskalnej dla pobudzenia światowej gospodarki z koncepcją ograniczenia drukowania nowego pieniądza. Szczyt może więc spowodować znaczną zmienność na rynku walut.

Ty też możesz zostać "Bezpiecznym Kierowcą 2016"

23.02.2016

Trwa 11 już edycja warsztatów szkoleniowych Akademii Bezpiecznego Kierowcy, których organizatorem i sponsorem jest VOTUM S.A. Celem tej akcji jest zwiększenie świadomości kierowców Dolnego Śląska, a także dostarczenie wiedzy oraz praktycznych umiejętności w zakresie bezpiecznej, ekonomicznej oraz ekologicznej jazdy. Ponadto uczestnicy w ramach bezpłatnych treningów mają okazję poznać swoje błędy i otrzymać cenne wskazówki, jak eliminować groźne zachowania za kółkiem.

Słaby początek roku? Niekoniecznie

19.02.2016

Zdaniem wielu inwestorów i analityków początek roku na światowych rynkach finansowych był jednym z najgorszych od kilkunastu lat.
Czy naprawdę taki był? Na to pytanie odpowiedź stara się znaleźć Prezes Zarządu Quercus TFI S.A. Sebastian Buczek.

GPW silniejsza niż europejskie parkiety

12.02.2016

Dawid Krywko
Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Mijający tydzień pogłębił trwające od początku roku spadki na rynkach akcji w Europie i Stanach Zjednoczonych. Indeks S&P 500 przebił swoje styczniowe minima, a czwartkową sesję zakończył na poziomie 1829 pkt., tj. o blisko 3% poniżej zamknięcia ubiegłego tygodnia. Niemiecki główny indeks giełdowy DAX spadł w tym tygodniu z kolei o ponad 4%, a francuski CAC40 o ponad 6%.

Wskaźniki, trendy makro, strategia, psychologia – co decyduje o skuteczności inwestowania?

08.02.2016

26 stycznia 2016 roku we Wrocławiu odbyło się organizowane przez DSA Investment SA oraz Saxo Bank Polska SA noworoczne spotkanie inwestorów i traderów, którego głównym tematem były prognozy makroekonomiczne na najbliższe miesiące. Gośćmi, a jednocześnie uczestnikami panelu dyskusyjnego, który odbył się w ramach spotkania, byli: Andrzej Dadełło - Prezes DSA Financial Group SA oraz John J. Hardy – główny strateg ds. rynków walutowych w Saxo Bank AS (Kopenhaga, Dania).

Czy Ameryka słabnie?

05.02.2016

ANNA KOCJAN – Menedżer Projektu,

Specjalista ds. Relacji Inwestorskich DSA Financial Group S.A.

Przełomowym dniem tego tygodnia okazała się środa, kiedy to duża porcja danych z USA okazała się gorsza od oczekiwań. Swoje raporty za IV kwartał opublikowała też już większość z największych spółek indeksu SP500 i poza kilkoma wyjątkami są one gorsze od wyników za rok 2014 i/lub gorsze od oczekiwań analityków. Wskaźniki z amerykańskiej gospodarki przełożyły się niemal natychmiast na 2-3% osłabienie dolara względem euro oraz innych światowych walut. To z kolei wyraźnie wzmocniło surowce, szczególnie surowce energetyczne i metale przemysłowe, odwracając – przynajmniej krótkoterminowo – trend spadkowy, w którym surowce pozostawały niemalże niezmiennie od początku roku. Czy impuls do wzrostów na surowcach okaże się trwały, czas pokaże.

Fundacja VOTUM w konkursie POŻYTECZNI 2016!

03.02.2016

Fundacja Votum bierze udział w konkursie POŻYTECZNI 2016, gdzie wybierane są najlepsze stowarzyszenia, fundacje i organizacje pożytku publicznego, działające na terenie Dolnego Śląska. Głosowanie potrwa do 31 marca 2016. Zwycięzcy otrzymają certyfikaty, a laureaci pierwszych pięciu miejsc dodatkowo bezpłatną prezentację organizacji w Gazecie Wrocławskiej, w specjalnym dodatku poświęconym akcji „1 procent podatku”.

Podwyżek stóp w USA jednak nie będzie?

29.01.2016

Dawid Krywko
Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Jednym z najważniejszych wydarzeń mijającego tygodnia było środowe posiedzenie Fed podczas którego pozostawiono stopę funduszy federalnych w USA bez zmian w przedziale 0,25-0,50%. Decyzja Fed była zgodna z oczekiwaniami rynku, jednak wydany po ogłoszeniu decyzji komunikat wielu komentatorów uznało jako dość „gołębi”. Fed obawia się, że tempo wzrostu gospodarczego USA może wyhamować i w związku z tym zapowiedział, że termin i wielkość dalszych dostosowań docelowego zakresu stopy procentowej będzie uzależniony od sytuacji na rynku pracy oraz spodziewanej inflacji. Wydany komunikat istotnie zmniejsza prawdopodobieństwo kolejnej podwyżki stóp procentowych w USA podczas kolejnego marcowego posiedzenia Fed, a także planowanej serii podwyżek stóp procentowych (czterech podwyżek w tym roku).

Uroczysta Gala Klubu Biznesu Miedzi

25.01.2016

W piątkowy wieczór w Hotelu Qubus w Legnicy, podczas uroczystej gali Klubu Biznesu Miedzi spotkało się ponad 170 osób, głównie przedsiębiorców, prezesów i właścicieli firm wspierających Miedź. Podsumowano miniony rok działalności i wręczono specjalne certyfikaty i podziękowania wszystkim sponsorom i partnerom klubu.