DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartościAktualności

Nowa inicjatywa PCRF VOTUM

16.09.2015

Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej rozszerzyło swoją działalność o dodatkowe usługi mające na celu niesienie pomocy osobom z zaburzeniami odżywiania (anoreksja, bulimia). Jest to profesjonalna pomoc w zakresie rehabilitacji żywieniowej osób chorych na anoreksję, które ze względu na niskie BMI nie mogą podlegać terapii w oddziale psychiatrycznym, a wymagają leczenia na oddziale internistycznym.

VOTUM chce wypłacić zaliczkę na poczet dywidendy

15.09.2015

W dniu 3 września 2015 roku zarząd VOTUM S.A. podjął decyzję o rozpoczęciu przygotowań do wypłaty zaliczki na poczet dywidendy z zysku za rok 2015.

Komentarz rynkowy

11.09.2015

Dziś chcielibyśmy polecić dwa teksty Pana Tomasza Hońdo, Starszego Analityka Quercus TFI SA. Obydwa z wymienionych komentarzy ukazują sytuację na rynkach akcyjnych po ostatnich (sierpniowych) spadkach, wskazując jednak, że spadki te stworzyły raczej okazję do poszerzenia portfela akcji niż zapowiadały głębszą bessę.

HIT TRANSFEROWY: Strzelał Realowi i Barcelonie. Teraz zagra w Miedzi.

10.09.2015

28-letni lewy skrzydłowy Marcos García Barreno, bardziej znany jako „Marquitos”, został nowym piłkarzem Miedzi! To z pewnością hit transferowy, bo drugiego zawodnika z takim CV i umiejętnościami próżno szukać na zapleczu Ekstraklasy. Hiszpan, przez większość kariery związany był z Villarreal, a w rozgrywkach ligowych strzelał gole m.in. Realowi Madryt i Barcelonie. Siedział też na ławce rezerwowych w półfinale Ligi Mistrzów.

Imponujący wynik Grupy Kapitałowej VOTUM

08.09.2015

VOTUM S.A. opublikowała Raport za I półrocze 2015 roku, w którym odnotowano dalszy wzrost wyników – o 37% w zakresie przychodów ze sprzedaży i o 167% w pozycji zysk netto grupy kapitałowej VOTUM przypisany podmiotowi dominującemu.

Uspokojenie po ubiegłotygodniowym „czarnym poniedziałku”

04.09.2015

Dawid Krywko
Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Mijający tydzień na rynkach finansowych był zdecydowanie bardziej spokojny niż poprzedni. Pomimo tego też dostarczał inwestorom sporo emocji. Po zaledwie dwóch dniach odreagowania spadków z zeszłego tygodnia (czarnego poniedziałku), z początkiem tygodnia na amerykańskie giełdy powróciły spadki. Poniedziałkowe spadki były niewielkie, jednakże we wtorek obserwowaliśmy już wyraźną falę wyprzedaży. Główne amerykańskie indeksy Nasdaq, Dow Jones i S&P500 straciły po ok. 3%. Nieco lepiej zachowywały się giełdy w Europie – niemiecki DAX stracił we wtorek ponad 2,5%, a brytyjski FTSE250 ok. 1,5%.

Dobra passa Miedzi

01.09.2015

W meczu 6. kolejki I ligi Miedź pokonała w Katowicach GKS 1:0! Gola na wagę trzech punktów zdobył na trzy minuty przed końcem meczu Tomasz Midzierski!

Nowy trener Miedzi, Zbigniew Tarasiewicz w debiucie najpierw poprowadził podopiecznych do zwycięstwa z Wisłą Płock, a trzy dni później, w meczu 6. kolejki I ligi, świętował wygraną w Katowicach. W obu meczach Miedź wygrała 1:0, w obu gole strzelała w końcówkach.

Tydzień z gatunku „sensacyjny”

28.08.2015

ANNA KOCJAN – Menedżer Projektu,

Specjalista ds. Relacji Inwestorskich DSA Financial Group S.A

Ostatni tydzień przyniósł wiele mniej lub bardziej spodziewanych zwrotów akcji. Początek tygodnia przebiegł pod znakiem kolejnego załamania na giełdzie w Chinach (główny indeks stracił w ciągu dnia ponad 8%). Pociągnęło to za sobą światowe indeksy. W ciągu zaledwie czterech sesji (między 18 a 24 sierpnia) S&P500 obniżył się o ponad 11% (max. z 18 sierpnia: 2103,57 punktu, min. z 24 sierpnia: 1867,01), niemiecki DAX zanurkował jeszcze wyraźniej - w ciągu 10 sesji (między 10 a 24 sierpnia) obniżył poziom o prawie 20% i pierwszy raz od stycznia spadł poniżej 10 000 punktów.

Ryszard Tarasiewicz nowym trenerem Miedzi Legnica

25.08.2015

53-letni Ryszard Tarasiewicz w poniedziałek został nowym trenerem Miedzi! Na stanowisku zastąpił Ryszarda Kuźmę, pod którego wodzą legnicki zespół od początku sezonu nie wygrał żadnego spotkania ligowego, natomiast doznał dwóch dotkliwych porażek.

Chiny i FED niepokoją inwestorów

21.08.2015

Dawid Krywko
Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Mijający tydzień znów nie oszczędzał inwestorów. Przeceny dotknęły niemalże wszystkie główne światowe giełdy. Amerykańskie indeksy Dow Jones i Nasdaq spadły w tym tygodniu o ponad 3% i osiągnęły kilkumiesięczne minima. Nieco lepiej radził sobie S&P500 tracąc w tym tygodniu ponad 2%. Pomimo toosiągnąłi tak najniższą wartość od lutego. Przeceny nie ominęły też największych europejskich parkietów. Londyński FTSE250 stracił blisko 3%, a niemiecki DAX i francuski CAC40 straciły blisko po 5%.