DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartościAktualności

Optymizm zagościł na rynkach

09.10.2015

Dawid Krywko
Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

W bieżącym tygodniu na giełdach w USA i Europie dominował kolor zielony. Amerykańskie główne indeksy giełdowe S&P500 oraz Dow Jones Industrial odnotowały ok. 4 procentowe wzrosty, przełamując w czwartek linie oporu wyznaczone przez wrześniowe szczyty. Może to sugerować, że w najbliższych tygodniach obserwować będziemy kontynuację trendu wzrostowego. Dodatkowo publikacja protokołu z wrześniowego posiedzenia FED wskazuje, że tegoroczna podwyżka stóp w USA jest mało prawdopodobna. Również rynek terminowy uważa, że najwcześniejszy realny termin podwyżki stóp w USA to I kwartał 2016 roku.

Konferencja naukowa z VOTUM

07.10.2015

Ekspert VOTUM S.A. będzie jednym z prelegentów podczas konferencji naukowej pod tytułem „Mediacje z udziałem konsumenta”, która odbędzie się 09.10.2015r. we Wrocławiu. Wydarzenie adresowane jest zarówno do konsumentów, jak i przedsiębiorców.

DSA na spotkaniu z managementem SaxoBank w Kopenhadze

06.10.2015

Na zaproszenie Saxo Bank Prezes DSA Investment S.A. Kamil Krążek oraz specjalista z działu inwestycji Anna Kocjan odbyli wizytę w głównej siedzibie Saxo Bank w Kopenhadze. Podczas wizyty przedstawiciele DSA mieli okazję między innymi poznać i podyskutować o sytuacji na rynkach finansowych zarówno z członkami Zarządu Saxo, jak i z Dyrektorem Globalnego Tradingu banku.

Może to dobry czas na kupowanie akcji?

02.10.2015

ANNA KOCJAN – Menedżer Projektu,

Specjalista ds. Relacji Inwestorskich DSA Financial Group S.A

Mamy za sobą kwartał, który upłynął pod znakiem znaczących spadków wszystkich znaczących indeksów. Amerykański Dow Jones stracił 7,9 proc., brytyjski FTSE 100 - 7,04 procent, niemiecki Dax- 11,74 proc., a japoński Nikkei 14,47 proc.. Niechlubnym rekordzistą był chiński indeks Shanghai Composite, który w ciągu tych trzech miesięcy stracił 24,69 proc. wartości. Słabość tę potwierdza fakt, że na koniec września tylko 9% spośród wszystkich indeksów giełdowych było notowanych wyżej niż rok wcześniej (wg klasyfikacji MSCI; dane w ujęciu dolarowym).

Dobre opinie po Arcymistrzowskim Turnieju Szachowym Kobiet

30.09.2015

24 września zakończył się organizowany w dniach 16-24 września przez Klub Szachowy Polonia Wrocław V Arcymistrzowski Turniej Szachowy Kobiet im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej. Zwycięstwo w Turnieju wywalczyła reprezentantka Rosji Alina Kashlinskaya. Turniej zgromadził najsilniejszą w swojej historii obsadę z medalistkami mistrzostw Europy i świata na czele. – To był trudny turniej, w którym miałam sporo szczęścia – powiedziała zwyciężczyni .

Nominacja do nagrody Symbolu Profesjonalnego Doradztwa 2015 dla DSA

28.09.2015

DSA Investment SA otrzymała nominację do nagrody godła Symbolu Profesjonalnego Doradztwa 2015. Jest to o elitarny, ogólnopolski program wizerunkowy prowadzony przez redakcje „Monitora Rynkowego” w „Dzienniku Gazecie Prawnej” i „Monitora Biznesu”
w „Rzeczpospolitej”.

Rynki w dalszym ciągu pod wpływem FED

25.09.2015

Dawid Krywko
Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

W bieżącym tygodniu na giełdach w USA utrzymywała się podwyższona zmienność. Spadki na amerykańskich giełdach nabrały tempa pod koniec ubiegłego tygodnia po tym jak FED nie podniósł stóp procentowych, a inwestorzy odczytali decyzję FEDu jako słabość światowej gospodarki. Z początkiem bieżącego tygodnia amerykańskie indeksy zaczęły odrabiać straty z zeszłego tygodnia. Przyczyniły się do tego weekendowe wypowiedzi niektórych członków FED informujące, że podwyżki stóp procentowych w USA w tym roku są bardzo możliwe. Jednakże odbicie nie trwało długo. Już we wtorek na amerykańskich parkietach powróciły spadki, a indeksy podążały w ślad za spadającymi cenami akcji w Europie.

VOTUM S.A. WYPŁACI 32 GROSZE NA AKCJĘ JESZCZE W TYM ROKU

23.09.2015

21 września 2015 roku zarząd VOTUM S.A. podjął uchwałę o wypłacie 22 października br. 32 groszy na akcję stanowiących zaliczkę na poczet dywidendy z zysku za rok 2015.
Jak podała Spółka w komunikacie, Zarząd VOTUM S.A. po uzyskaniu zgody Rady Nadzorczej podjął decyzję o wypłacie akcjonariuszom zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy z zysku za rok obrotowy 2015 w łącznej kwocie 3,84 mln PLN, co da kwotę 32 groszy na akcję.

Zawodnicy Polonii grają w Mistrzostwach Europy Juniorów

22.09.2015

W Chorwackiej miejscowości Porec wystartowały wczoraj Mistrzostwa Europy Juniorów, które potrwają do 30 września. W grupie
53 reprezentantów Polski znajduje się 6 zawodników Polonii Wrocław! Jak nasi szachiści spisali się w 1 rundzie?

Gołębi FED. Stopy procentowe w USA bez zmian.

18.09.2015

ANNA KOCJAN – Menedżer Projektu,

Specjalista ds. Relacji Inwestorskich DSA Financial Group S.

Najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem mijającego tygodnia było posiedzenie FED, po którym w czwartek miało zostać ogłoszone, czy nastąpi pierwsza od 2006 roku podwyżka stóp procentowych w USA. Jeszcze 2-3 miesiące temu większość analityków skłaniała się do scenariusza wrześniowej podwyżki. Zawirowania ostatnich tygodni, w szczególności związane z załamaniem na rynku chińskim odwróciły nieco tę optykę – analitycy podzielili się mniej więcej na połową, natomiast z notowań instrumentów odzwierciedlających przewidywania co do podwyżki stóp wynikało, że prawdopodobieństwo wrześniowej podwyżki wynosi 28% wobec 48% miesiąc temu.