DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartości



Z rynku

image/jpeg   18-92 286,03 kB

Jest dobrze!

13.11.2015

ANNA KOCJAN – Menedżer Projektu,

Specjalista ds. Relacji Inwestorskich DSA Financial Group S.A

Wstępne odczyty polskiego PKB wskazują, iż w III kwartale roku ten wskaźnik gospodarki wzrósł o 3,4 proc. r/r (wobec wzrostu 3,3 proc r/r w zeszłym kwartale). Według prezesa Głównego Urzędu Statystycznego „wynik w trzecim kwartale to dobra podstawa, by 2015 rok skończyć ze wzrostem "sporo" powyżej 3 proc. W IV kwartale nie spodziewamy się odwrócenia trendu. Wszystko wskazuje więc, że w 2015 roku nie będzie gorzej niż 3,3 proc.". Można więc powiedzieć, że na tle rosnącej w znacząco wolniejszym tempie europejskiej gospodarki (PKB w całej Unii Europejskiej wzrósł 1,9 proc. r/r, a w strefie euro 1,6 proc.) Polska wypada bardzo dobrze. Wyższy wzrost zanotowały jedynie Czechy – 4,3 proc..

„Nie taki straszny jak go malują”

06.11.2015

Mark Twain powiedział kiedyś, że: „Październik jest jednym z najgorszych miesięcy dla giełdowych spekulantów. Inne niebezpieczne miesiące to lipiec, styczeń, wrzesień, kwiecień, listopad, maj, marzec, czerwiec, grudzień, sierpień oraz luty”. Faktem jest, że październik wśród inwestorów „cieszy się” raczej złą opinią „miesiąca krachów”. Do tych najbardziej spektakularnych należą październikowe krachy z lat: 1929, 1987, 2008. Jednak tegoroczny październik okazał się dla inwestorów bardzo dobrym miesiącem, dając okazję do trafnych inwestycji i zadowalających stóp zwrotu.

Podwyżka stóp w USA coraz bliżej?

30.10.2015

Dawid Krywko
Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Najważniejszym wydarzeniem mijającego tygodnia było niewątpliwie środowe posiedzenie Federalnego Komitetu ds. Otwartego Rynku w USA. Chociaż podczas posiedzenia nie zapadła decyzja o zmianie stóp procentowych w USA to jednak rynki zareagowały na opublikowane po nim oświadczenie.

Krajobraz przed wyborami

23.10.2015

ANNA KOCJAN – Menedżer Projektu,

Specjalista ds. Relacji Inwestorskich DSA Financial Group S.A

Dzisiejszy komentarz rozpocznę od wiadomości z ostatniej chwili. Ok. 13:00 naszego czasu Bank Centralny w Chinach ogłosił obniżkę stóp procentowych, co było dużym zaskoczeniem dla inwestorów. Rynki akcyjne zareagowały natychmiastowo, wzrastając w ciągu kilku minut o ok. 1% i osiągając lokalne kilkutygodniowe szczyty. Wyjątek stanowi WIG, który zareagował tylko nieznacznie.

Chiny zdyskontowane?

16.10.2015

Tomasz Hońdo w swoim artykule „Chiny zdyskontowane?” opisuje wyniki najnowszego sondażu Bank of America/Merrill Lynch wśród globalnych zarządzających. Przynosi on kilka ciekawych wniosków. Wynika z niego między innymi, że w październiku zaczął maleć strach przed spowolnieniem w Chinach, a tym samym okazuje się, że po zdyskontowaniu "problemu chińskiego" w cenach na rynkach całego świata teraz traci on na znaczeniu.

Optymizm zagościł na rynkach

09.10.2015

Dawid Krywko
Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

W bieżącym tygodniu na giełdach w USA i Europie dominował kolor zielony. Amerykańskie główne indeksy giełdowe S&P500 oraz Dow Jones Industrial odnotowały ok. 4 procentowe wzrosty, przełamując w czwartek linie oporu wyznaczone przez wrześniowe szczyty. Może to sugerować, że w najbliższych tygodniach obserwować będziemy kontynuację trendu wzrostowego. Dodatkowo publikacja protokołu z wrześniowego posiedzenia FED wskazuje, że tegoroczna podwyżka stóp w USA jest mało prawdopodobna. Również rynek terminowy uważa, że najwcześniejszy realny termin podwyżki stóp w USA to I kwartał 2016 roku.

Może to dobry czas na kupowanie akcji?

02.10.2015

ANNA KOCJAN – Menedżer Projektu,

Specjalista ds. Relacji Inwestorskich DSA Financial Group S.A

Mamy za sobą kwartał, który upłynął pod znakiem znaczących spadków wszystkich znaczących indeksów. Amerykański Dow Jones stracił 7,9 proc., brytyjski FTSE 100 - 7,04 procent, niemiecki Dax- 11,74 proc., a japoński Nikkei 14,47 proc.. Niechlubnym rekordzistą był chiński indeks Shanghai Composite, który w ciągu tych trzech miesięcy stracił 24,69 proc. wartości. Słabość tę potwierdza fakt, że na koniec września tylko 9% spośród wszystkich indeksów giełdowych było notowanych wyżej niż rok wcześniej (wg klasyfikacji MSCI; dane w ujęciu dolarowym).

Rynki w dalszym ciągu pod wpływem FED

25.09.2015

Dawid Krywko
Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

W bieżącym tygodniu na giełdach w USA utrzymywała się podwyższona zmienność. Spadki na amerykańskich giełdach nabrały tempa pod koniec ubiegłego tygodnia po tym jak FED nie podniósł stóp procentowych, a inwestorzy odczytali decyzję FEDu jako słabość światowej gospodarki. Z początkiem bieżącego tygodnia amerykańskie indeksy zaczęły odrabiać straty z zeszłego tygodnia. Przyczyniły się do tego weekendowe wypowiedzi niektórych członków FED informujące, że podwyżki stóp procentowych w USA w tym roku są bardzo możliwe. Jednakże odbicie nie trwało długo. Już we wtorek na amerykańskich parkietach powróciły spadki, a indeksy podążały w ślad za spadającymi cenami akcji w Europie.

Gołębi FED. Stopy procentowe w USA bez zmian.

18.09.2015

ANNA KOCJAN – Menedżer Projektu,

Specjalista ds. Relacji Inwestorskich DSA Financial Group S.

Najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem mijającego tygodnia było posiedzenie FED, po którym w czwartek miało zostać ogłoszone, czy nastąpi pierwsza od 2006 roku podwyżka stóp procentowych w USA. Jeszcze 2-3 miesiące temu większość analityków skłaniała się do scenariusza wrześniowej podwyżki. Zawirowania ostatnich tygodni, w szczególności związane z załamaniem na rynku chińskim odwróciły nieco tę optykę – analitycy podzielili się mniej więcej na połową, natomiast z notowań instrumentów odzwierciedlających przewidywania co do podwyżki stóp wynikało, że prawdopodobieństwo wrześniowej podwyżki wynosi 28% wobec 48% miesiąc temu.

Komentarz rynkowy

11.09.2015

Dziś chcielibyśmy polecić dwa teksty Pana Tomasza Hońdo, Starszego Analityka Quercus TFI SA. Obydwa z wymienionych komentarzy ukazują sytuację na rynkach akcyjnych po ostatnich (sierpniowych) spadkach, wskazując jednak, że spadki te stworzyły raczej okazję do poszerzenia portfela akcji niż zapowiadały głębszą bessę.