DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartościZ rynku

image/jpeg   18-92 286,03 kB

Czy polskie akcje są tanie?

05.12.2016

Na koniec listopada br. wartość indeksu szerokiego rynku WIG była nieco mniejsza niż przed 10-ciu laty. Na pytanie dlaczego tak się stało i jakie są perspektywy rynku na kolejne lata stara się odpowiedzieć w swoim artykule pt. „WIG niżej niż 10 lat temu” Tomasz Hońdo, Starszy Analityk QUERCUS TFI S.A.

Dolar i S&P500 kontra złoto

29.11.2016

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

Miniony tydzień potwierdził tendencje obecne na rynkach od początku listopada, a konkretniej od ogłoszenia wyników wyborów w USA.

Mocne amerykańskie rynki tydzień po wygranej Trumpa

22.11.2016

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Po stosunkowo emocjonującym poprzednim tygodniu, w którym szok na giełdach wywołało zwycięstwo w wyborach prezydenckich w USA Donalda Trumpa, miniony tydzień przyniósł uspokojenie na zachodnich rynkach. W tydzień po wygranych przez Republikanina wyborach indeks 500 największych spółek notowanych na nowojorskiej giełdzie - S&P 500 osiągnął najwyższy kurs blisko od dwóch miesięcy i był niespełna o niecały 1% niższy od historycznego szczytu z sierpnia 2016 r. Mocno umocnił się również amerykański dolar względem głównych światowych walut. Dolar jest obecnie rekordowo mocny względem euro – para EURUSD znajduje się na poziomie ponad 10 letniego minimum.

Po szoku rynki wracają do równowagi

17.11.2016

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

Wybory prezydenckie w USA za nami. Wygrał Donald Trump, uzyskując nad Hilary Clinton przewagę w liczbie głosów elektorskich, pomimo tego, że w głosowaniu bezpośrednim zdobył o ok. 200 tysięcy głosów mniej.

Uwaga rynków skupiona wokół wyborów w USA

08.11.2016

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Uwaga rynków finansowych w minionym tygodniu koncentrowała się na sytuacji wokół kampanii wyborczej w USA.Ostatni tydzień przed zaplanowanymi na 8 listopada br. wyborami prezydenckimi był dla inwestorów okresem zwiększonej niepewności. Rynki finansowe zdecydowanie preferują przewidywalność i z tego też względu wolałyby, aby wybory wygrała kandydatka Demokratów Hillary Clinton. Zdaniem części analityków ewentualna wygrana Donalda Trumpa mogłaby wywołać podobny szok na rynku, co decyzja Brytyjczyków o Brexicie.

Optymistyczny scenariusz po spodziewanej podwyżce stóp w USA?

24.10.2016

Indeks pięciuset największych spółek notowanych na giełdzie w Nowym Jorku S&P500 od lipca br. utrzymuje się w okolicach swoich historycznych szczytów - na poziomie powyżej 2.100 pkt. Wyceny akcji również pozostają na historycznie wysokich poziomach.
Jednym z czynników, który wykreował taki poziom cen na Wall Street była polityka Rezerwy Federalnej oparta na niskich stopach procentowych. Obecnie wysoce prawdopodobne wydaje się być podwyższenie przez FED stóp procentowych podczas grudniowego posiedzenia. Jak będzie mogło wpłynąć to na giełdy w USA?

Wyceny na Wall Street wciąż wysokie

17.10.2016

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Miniony tydzień na światowych rynkach akcji rozpoczął się w dobrych nastrojach. Główne amerykańskie indeksy giełdowe odnotowały podczas ubiegło poniedziałkowej sesji blisko 0,5% wzrost. Na dobry nastrój wśród inwestorów z Wall Street wpłynął sondażowy wzrost poparcia dla Hilary Clinton oraz pojawiające się głosy, że drugą debatę prezydencką, podobnie jak i pierwszą wygrała kandydatka Demokratów.

Co łączy Donalda Trumpa z „czarnym złotem”?

11.10.2016

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

Przełom poprzedniego i obecnie trwającego tygodnia to przede wszystkim silny ruch w górę cen ropy naftowej. Pierwszym czynnikiem, który się do tego przyczynił, było ogłoszenie przez przedstawicieli krajów OPEC decyzji o ograniczeniu wydobycia surowca. Choć nie zapadły w tej kwestii jeszcze konkretne decyzje – nie ustalono, o ile mają zmniejszyć produkcję poszczególne kraje, to wyraźnie przełożyło się to na wiarę inwestorów we wzrost cen ropy w kolejnych miesiącach. W poniedziałek 10 października do tego chóru dołączył jeszcze W. Putin, wyrażając wolę przyłączenia się do planowanego ograniczenia podaży. Wypowiedź prezydenta Rosji spowodowała, że tego samego dnia ceny czarnego złota poszybowały do poziomów nie widzianych od roku – ropa Brent w szczytowym momencie dnia kosztowała 53,71 USD za baryłkę, natomiast ropa WTI – 51,58 USD za baryłkę.

Przełomowa decyzja OPEC?

03.10.2016

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Miniony tydzień na światowych giełdach rozpoczął się w nie najlepszych nastrojach. W Europie lękiem inwestorów napawała przyszłość największego niemieckiego banku – Deutsche Banku, a w USA pierwsza debata prezydencka i rosnące szanse na wygraną Donalda Trumpa.

Przegląd prasy ekonomicznej

27.09.2016

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

Dzisiaj zamiast komentarza proponujemy Państwu przegląd artykułów i analiz publikowanych w ostatnich dniach przez qnews.pl – serwis informacyjny QUERCUS TFI SA – dotyczących aktualnej sytuacji i przewidywanych zachowań na różnych klasach aktywów, a także artykułów pojawiających się w polskiej i światowej prasie na temat sytuacji gospodarczej na świecie.