DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartościZ rynku

image/jpeg   18-92 286,03 kB

Pogromcy ubezpieczycieli. Andrzej Dadełło w majowym wydaniu Forbesa

27.04.2016

"Sprzedawcy polis ubezpieczeniowych mają problem - wyspecjalizowane kancelarie prawnicze coraz skuteczniej egzekwują wypłaty odszkodowań za szkody ich klientów.Niektóre zbudowały już na tym całkiem spory biznes. A to dopiero początek" - tak zaczyna się artykuł pt. "Pogromcy ubezpieczycieli" w bieżącym wydaniu magazynu Forbes, poświęcony zagadnieniom rynku pośrednictwa odszkodowawczego z punktu widzenia dwóch czołowych firm w tej branży -Votum SA z grupy DSA oraz Euco. W artykule znajdziemy m.in. wypowiedzi Andrzeja Dadełło, właściciela Grupy Kapitałowej DSA. Polecamy!

Spotkanie w Doha bez wpływu na ceny ropy i akcji

22.04.2016

Dawid Krywko
Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Mijający tydzień rozpoczął się pod wpływem nastrojów niedzielnego spotkania producentów ropy w Doha. Spotkanie w którym uczestniczyło 18 krajów miało na celu zawarcie porozumienia dotyczącego zamrożenia produkcji ropy naftowej, co mogłoby spowodować wzrost jej cen. Na spotkaniu zabrakło jednego z największych producentów ropy – Iranu, przez co zakończyło się ono bez jakiegokolwiek porozumienia.

Chiny już nie takie straszne?

15.04.2016

Dawid Krywko
Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Mijający tydzień przyniósł kolejną dawkę wzrostów na światowych parkietach. Giełdy rosły głównie w pierwszej połowie tygodnia, zaś koniec tygodnia nie przyniósł większych zmian, a rynki „odpoczywały” po ostatnich wzrostach. W tym tygodniu amerykańskie indeksy Dow Jones i S&P 500 wzrosły po ok. 2% i odnotowały kolejne tegoroczne maksima. Sprawia to, że obecnie znajdują się one już blisko kluczowego poziomu oporu, którym są ubiegłoroczne historyczne szczyty.

Dywersyfikacja potwierdza swoją skuteczność

08.04.2016

Jedna czwarta 2016 roku za nami. Jak w tym okresie radziły sobie poszczególne klasy aktywów oraz portfele zbudowane na ich podstawie, przedstawia w swoim artykule „I kwartał dużo lepszy dla urozmaiconych portfeli” Tomasz Hońda, Starszy Analityk QUERCUS TFI SA.

Dobre nastroje na koniec kwartału

01.04.2016

Dawid Krywko
Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Czwartkowa sesja była ostatnią w pierwszym kwartale tego roku. W tym tygodniu amerykańskie indeksy Dow Jones i S&P 500 kontynuowały „rajd na północ” wyznaczając nowe tegoroczne maksima. W efekcie w całości odrobiły styczniowe spadki i zamykają pierwszy kwartał na plusie.

Wzrostów ciąg dalszy. W USA stopy bez zmian

18.03.2016

Dawid Krywko
Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Początek bieżącego tygodnia w Europie rozpoczął się od kontynuacji wzrostów z poprzedniego tygodnia i był pod wpływem ubiegłotygodniowej decyzji Europejskiego Banku Centralnego o dalszym poluzowaniu polityki pieniężnej. EBC zdecydował w ubiegły czwartek o zmniejszeniu głównej stopy referencyjnej o 5 pkt. bazowych do poziomu 0%, a także o zwiększeniu skali miesięcznego skupu aktywów do 80 mld EUR (dotychczas miesięczna wartość skupu tych aktywów wynosiła 60 mld EUR). W dalszej części tygodnia sytuacja w Europie wyglądała już słabiej, a główne europejskie indeksy zamykają tydzień na niewielkich wzrostach w porównaniu do ubiegłotygodniowego zamknięcia.

Po 7 latach hossy…

11.03.2016

Kilka dni temu minęło 7 lat od dnia, kiedy po spadkach w latach 2007-2009 indeks S&P 500 osiągnął minimum i rozpoczął rajd na północ. Czy 7 lat to długo i jak na tle historycznym wygląda obecna hossa analizuje w swoim artykule Tomasz Hońdo, Starszy Analityk Quercus TFI SA.

Pozytywny początek miesiąca

04.03.2016

Dawid Krywko
Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Pierwszy tydzień marca na światowych giełdach przyniósł dalszą poprawę nastrojów wśród inwestorów, co zaowocowało wzrostami cen akcji. Wyceny głównych indeksów giełdowych na koniec bieżącego tygodnia znajdują się na poziomie ok. 10% powyżej dołka z poprzedniego miesiąca. Główny amerykański indeks S&P 500 przebił w piątek poziom 2.000 pkt, rosnąc o blisko 3% w skali tygodnia. Równie dobrze radziły sobie w tym tygodniu europejskie parkiety – niemiecki DAX i francuski CAC40 wzrosły o po nad 3%.

Rosnące ceny ropy poprawiają nastroje na rynkach

26.02.2016

ANNA KOCJAN – Menedżer Projektu,

Specjalista ds. Relacji Inwestorskich DSA Financial Group S.A.

W ostatnim dniu tygodnia większość oczu zwrócona jest w stronę Szanghaju, gdzie rozpoczął się szczyt ministrów finansów dwudziestu największych gospodarek świata. Głównymi tematami spotkania mają być przeszkody w rozwoju globalnej gospodarki oraz sposoby ich przezwyciężenia, w tym spór koncepcji dalszej ekspansji polityki monetarnej i fiskalnej dla pobudzenia światowej gospodarki z koncepcją ograniczenia drukowania nowego pieniądza. Szczyt może więc spowodować znaczną zmienność na rynku walut.

Słaby początek roku? Niekoniecznie

19.02.2016

Zdaniem wielu inwestorów i analityków początek roku na światowych rynkach finansowych był jednym z najgorszych od kilkunastu lat.
Czy naprawdę taki był? Na to pytanie odpowiedź stara się znaleźć Prezes Zarządu Quercus TFI S.A. Sebastian Buczek.