DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartościZ rynku

image/jpeg   18-92 286,03 kB

W oczekiwaniu na decyzję FED

20.09.2016

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Miniony tydzień na giełdach w USA rozpoczął się od odreagowania silnych spadków, które obserwowaliśmy pod koniec poprzedniego tygodnia. W poniedziałek główne amerykańskie indeksy giełdowe S&P500 i Dow Jones Industrial wzrosły o blisko 1,5%, po tym jak członkini Rady Gubernatorów FED Lael Brainard swoją „gołębią” wypowiedzią ograniczyła oczekiwania względem wrześniowej podwyżki stóp procentowych przez FED (wcześniejszą piątkową mocną przecenę amerykańskich akcji wiązano z nagłym pojawieniem się obaw wrześniowej podwyżki stóp).

Duży wpływ banków centralnych na światowe giełdy

12.09.2016

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Miniony tydzień na światowych giełdach rozpoczął się z widocznym umiarkowanym optymizmem wśród inwestorów. Optymizm ten wywołały opublikowane pod koniec wcześniejszego tygodnia słabsze dane z amerykańskiego rynku pracy za sierpień. Sierpniowe payrolle wskazały, że wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA wyniósł w sierpniu 151 tys. nowych miejsc pracy, podczas gdy prognozy zakładały wzrost o 180 tys. Dodatkowo w miniony wtorek poznaliśmy odczyt amerykańskiego indeksu ISM dla usług za sierpień, który spadł do 51,4 pkt. Pomimo, iż odczyt ten był na poziomie wyższym niż graniczny poziom 50 pkt (co oznacza, że spodziewany jest rozwój w sektorze usług), to był on dość znaczącą niższy od odczytu z poprzedniego miesiąca (55,5 pkt) i znalazł się na poziomie najniższym od 2010 r.

Dane wywierają wpływ na rynki

05.09.2016

ANNA KOCJAN

Departament Inwestycji Kapitałowych

DSA Investment S.A.

Najważniejszą publikacją minionego tygodnia, na którą czekały zarówno rynki akcyjne, jak i walutowe, była publikacja danych z amerykańskiego rynku pracy uznawanych za barometr siły amerykańskiej gospodarki. Dane okazały się mocno rozczarowujące, gdyż przyrost liczby nowych miejsc pracy okazał się aż 16% niższy od oczekiwań (151 tys. vs. 180 tys. wg konsensusu).

Co dalej z warszawską giełdą?

29.08.2016

Letnie odbicie na warszawskiej giełdzie, gdzie w ciągu ostatnich dwóch wakacyjnych miesięcy indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o blisko 10%,nieco się uspokoiło. Pomimo ostatnich wzrostów indeks WIG wciąż pozostaje jednak blisko 20% poniżej swoich maksimów z zeszłego roku. W którą stronę dalej pójdzie rynek?

Wakacyjne wzrosty nieco wyhamowały

22.08.2016

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Ubiegły tydzień rozpoczął się od ustanowienia w poniedziałek przez trzy główne amerykańskie indeksy: S&P500, Dow Jones i Nasdaq swoich nowych historycznych szczytów. Indeks S&P500 osiągnął maksymalny poziom 2193.81 pkt zbliżając się do psychologicznego poziomu 2.200 pkt. Rekordów amerykańskim indeksom nie udało się pobić w dalszej części tygodnia. Już wtorkowa sesja przyniosła umiarkowane spadki i korektę poniedziałkowych wzrostów, co związane było prawdopodobnie z chęcią realizacji zysków przez inwestorów.

Pełne zaskoczeń reakcje rynków na publikowane dane

16.08.2016

ANNA KOCJAN

Departament Inwestycji Kapitałowych

DSA Investment S.A.

Ostatnie dni obfitowały w dane z odczytów z gospodarek z całego świata oraz różnych branż. Dane w wielu przypadkach okazały się być poniżej konsensusów rynkowych, co jednak niekoniecznie przełożyło się na notowania giełdowe w oczekiwany przez inwestorów sposób.

Dobry tydzień dla posiadaczy akcji

08.08.2016

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

W minionym tygodniu, po ostatnich kilkunastu sesjach konsolidacji amerykańskich indeksów w pobliżu ich historycznych szczytów, Dow Jones i S&P500 zanotowały we wtorek największy od ponad miesiąca spadek. Jednak spala przeceny nieprzekraczająca 1% nie była duża, a już od środy amerykańskie indeksy wróciły na ścieżkę wzrostu.

FED pozostawił stopy na niezmienionym poziomie

01.08.2016

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Kluczowym wydarzeniem zeszłego tygodnia, mającym duży wpływ na rynki finansowe, było środowe posiedzenie członków FED. Tak jak zakładaliśmy tydzień temu, FED zdecydował o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Komunikat po posiedzeniu FED wybrzmiał jednak dość jastrzębio wobec rynków nastawionych na neutralny przekaz. W komunikacie podkreślono m.in. przyśpieszenie wzrostu zatrudnienia w USA, zmniejszenie ryzyk (pomimo Brexitu), czy też rosnące wydatki gospodarstw domowych. FED zakomunikował tym samym, że podwyżka stóp procentowych w USA w tym roku jest wciąż jak najbardziej możliwa.

Giełdy wciąż na zielono

25.07.2016

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

W minionym tygodniu obserwowaliśmy kontynuację dobrych nastrojów na rynkach akcji. Amerykański S&P500 zyskał przez tydzień 0,65% i ostatecznie zakończył go na poziomie 2175.03 pkt ustanawiając tym samym swój nowy historyczny szczyt. Podobny wzrost odnotował również Dow Jones, który jednak zakończył tydzień kilka punktów poniżej historycznego maksimum. Wzrostom na Wall Street nie przeszkodziła taniejąca ropa naftowa, która mocno oddziałuje na spółki energetyczne i dalsze umacnianie się dolara wobec euro.

Wall Street na historycznych szczytach

18.07.2016

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Ubiegły tydzień na światowych parkietach upłynął w dobrych nastrojach. Solidne wzrosty odnotowały zarówno amerykańskie jak i europejskie giełdy. Rynkowemu optymizmowi nie przeszkodził nawet tragiczny zamach w Nicei.