DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartościZ rynku

image/jpeg   18-92 286,03 kB

Lekkie spowolnienie na giełdach

14.03.2017

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

W pierwszej połowie minionego tygodnia na europejskich giełdach obserwowaliśmy stagnację - główne indeksy poruszały się w bardzo wąskim przedziale. Nieco gorzej zachowały się amerykańskie indeksy S&P500 i Dow Jones Industrial, które spadały przez trzy pierwsze sesje tygodnia pod rząd.

Wbrew regułom

02.03.2017

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

Teorie głoszą, że kiedy FED podwyższa stopy procentowe, umacnia się dolar, a to osłabia wartość złota. Zakładają także, że ceny akcji często tracą na wieść o podwyżkach stóp, ponieważ wyższy koszt pieniądza może przyczyniać się do spowolnienia w rozwoju gospodarki. Ostatnie dni przeczą wszystkim tym regułom. Podwyżka stóp procentowych staje się coraz bardziej prawdopodobna i jednocześnie rosną ceny… wszystkich ww. aktywów – amerykańskich akcji, dolara względem innych walut, a także złota. Jaka jest przyczyna tego zachwiania reguł?

Czy niepewność polityczna może powstrzymać rajd cen akcji?

17.02.2017

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

Amerykański indeks S&P500 kolejny tydzień z rzędu pnie się w górę, zyskując w ciągu ostatnich 10 dni 3% i osiągając niemalże każdego dnia nowe historyczne szczyty. Za wzrostami na Wall Street podążają giełdy na całym świecie. Indeks MSCI World w tym samym czasie zyskał ponad 2%. Od tych wzrostów nie odstają także rodzime indeksy – WIG w tym czasie wzrósł 4,62%, natomiast indeks największych spółek 5,56%.

Huraoptymizm, brak strachu… Czy może być jeszcze lepiej?

09.02.2017

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

Po silnych wzrostach pod koniec 2016 roku obecnie zwyżki na większości rynków akcyjnych wyhamowały. Nie zmienia to jednak faktu, że większość indeksów rynków rozwiniętych wciąż rośnie – wolniej, ale konsekwentnie. Przykładem może być amerykański S&P500, który od początku roku zyskał 2,23% i regularnie osiąga nowe historyczne maxima (26 stycznia przebił psychologiczną granicę 2 300 punktów i osiągnął 2 300,99 punktu – dane intraday) lub brytyjski FTSE250, który rosnąc od początku roku 2,83% także pokonał dotychczasowe szczyty.
Konsekwentnym wzrostom na amerykańskim rynku towarzyszy sukcesywne obniżanie się indeksu oczekiwanej przez inwestorów zmienności S&P500 nazywanego także „indeksem strachu”. Obecnie VIX znajduje się na poziomie najniższym od 2,5 roku, czym wielu analityków tłumaczy tezę, że strachu wśród inwestorów niemalże nie ma.

Rynki w dalszym ciągu wierzą wTrumpa

01.02.2017

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Miniony tydzień był pomyślny dla inwestorów posiadających w swoim portfelu akcje. Główny amerykański indeks S&P przebił psychologiczną barierę 2.300 pkt, a Dow Jones Industrial poziom 20.000 pkt., osiągając przy tym swoje historyczne maksima. Ostatecznie S&P500 zakończył tydzień 1,1%, a DJI 1,3% wzrostem. Również giełdy europejskie zakończyły tydzień na wzrostach. Niemiecki DAX wzrósł o ponad 1,5% i znalazł się na poziomie najwyższym od maja 2015 r.

Polska wśród rynków z największym potencjałem wzrostu

24.01.2017

W tym tygodniu polecamy artykuł starszego analityka Quercus TFI Tomasza Hońdo pt. „Polska wśród najlepiej rokujących rynków”, w którym Pan Tomasz komentuje przeprowadzony na koniec 2016 r. przez renomowaną firmę badawczą Research Affiliates ranking globalnych rynków pod względem prognozowanej długoterminowej stopy zwrotu, w którym polskie akcje znalazły się na trzecim miejscu.

Inflacja i wzrost PKB w centrum uwagi

18.01.2017

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

Miniony tydzień na parkietach upłynął nad wyraz spokojnie, a większość giełd zakończyła tydzień w okolicach zamknięć sprzed tygodnia. Jedną z rzeczy wartych odnotowania jest ustanowienie nowego historycznego szczytu przez Nasdaq Comp., do czego przyczyniły się głównie zwyżki cen akcji spółek biotechnologicznych notowanych na amerykańskiej giełdzie.

Jaki to będzie rok?

11.01.2017

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

U progu 2017 roku nasuwają się pytania o to, jaki to będzie rok dla rynków. Pytanie to wydaje się trafne dla wielu aspektów zarówno pojedynczych rynków (krajowych bądź produktowych), jak i dla gospodarki światowej jako całości.

A jednak ten 2016 rok nie był aż taki straszny

04.01.2017

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Ostatni tydzień 2016 roku na amerykańskich giełdach zakończył się spadkami głównych indeksów i był pierwszym tygodniem zakończonym spadkami od wyborów prezydenckich. Również w Europie dynamika grudniowych wzrostów wyhamowała, a część rynków również zakończyła tydzień na minusie.

Włoskie referendum nie zachwiało rynkami

12.12.2016

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Miniony tydzień rynki finansowe rozpoczęły pod wpływem wyniku niedzielnego referendum we Włoszech. Włosi, zgodnie z sondażami odrzucili projekt reformy konstytucyjnej autorstwa premiera Matteo Renziego. Za odrzuceniem było 59% głosujących. Propozycja premiera Matteo Renziego dotyczyła zmiany w 47 artykułach konstytucji,w tym m.in. przebudowę senatu i w rezultacie zniesienie równorzędnej dwuizbowości, wprowadzonej w 1948 roku.