DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartościZ rynku

image/jpeg   18-92 286,03 kB

Polityka rodzi obawy, dane ekonomiczne - nadzieje

02.06.2017

Anna Kocjan
Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,
trader giełdowy

Jakoś tak się składa, że od kilku miesięcy niezmiennie ważną część naszych komentarzy stanowi tematyka polityczna. Nie jest to przypadek. W tej sferze naprawdę dużo się dzieje, a historia przekonuje, że kolejne wybory, referenda czy decyzje polityków mogą bardzo znacząco wpływać na obraz rynków i nastroje inwestorów. W tym tygodniu uwagę przykuwały trzy kwestie: zbliżające się wybory we Francji, w Wielkiej Brytanii i decyzja prezydenta Trumpa co do wycofania się Stanów Zjednoczonych z porozumienia klimatycznego podjętego przez prawie 200 krajów w 2015 roku w Paryżu. Emocji dostarczał także rynek ropy naftowej, a publikowane na początku miesiąca dane z gospodarek… Cóż, zapraszam do lektury.

Rynkami wciąż rządzi polityka

26.05.2017

Anna Kocjan
Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,
trader giełdowy

Zaledwie przed tygodniem pisałam o doskonałych danych z Wielkiej Brytanii i o kłopotach amerykańskiego rynku. Na giełdach jednak jak w kalejdoskopie – kolejny tydzień przyniósł nowe historyczne szczyty na Wall Street i niepewność na Wyspach związaną ze zbliżającymi się wyborami, których wynik już nie jest tak oczywisty jak wydawał się być jeszcze kilka tygodni temu. Jednym z ważniejszych wydarzeń minionego tygodnia było także spotkanie przedstawicieli OPEC w Wiedniu, na którym potwierdzono przedłużenie cięć produkcji. Czemu zatem cena ropy zanurkowała wczoraj o kilka procent?

Doskonałe dane z Wielkiej Brytanii vs kolejne afery w Białym Domu

22.05.2017

Anna Kocjan
Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,
trader giełdowy

Kolejne doniesienia z Białego Domu przyczyniły się do zwiększenia niepewności na rynkach, co w minionym tygodniu znalazło swoje odzwierciedlenie w spadającej wartości dolara, a także wycenach aktywów, w tym przede wszystkim tych uważanych za „bezpieczne przystanie”.
Z Europy z kolei napływają bardzo dobre informacje dotyczące wzrostu gospodarczego. W ostatnich dniach szczególnie pozytywnie zaskoczyły dane z Wielkiej Brytanii, co skomentował dla nas James Doxford, Sales Trader z londyńskiego oddziału Saxo Banku.

Pozytywni i negatywni bohaterowie minionego tygodnia

15.05.2017

Anna Kocjan
Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,
trader giełdowy

Od wielu tygodni Francja i francuskie wybory były odmieniane przez wszystkie przypadki we wszystkich komentarzach rynkowych analityków. Wybory za nami. Tym razem niespodzianek nie było. Wygrał Emmanuel Macron, zyskując ponad 20 punktową przewagę. Dla Francji i jej gospodarki oznacza to silnie proeuropejski kierunek.

Francja na ostatniej prostej

05.05.2017

Anna Kocjan
Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,
trader giełdowy

Już w niedzielę II tura wyborów prezydenckich we Francji. Wydaje się, że na ich temat powiedziano już chyba wszystko i przeanalizowano pod każdym możliwym kątem. Z czysto reporterskiego obowiązku powiem tylko, że w ostatnich sondażach Emmanuel Macron utrzymuje przewagę ponad 20 punktów procentowych, jest więc niemal pewnym kandydatem do zwycięstwa. Dopóki jednak Francuzi nie oddadzą głosu, nie przesądzajmy sprawy – zbyt wiele razy wyborcy zaskakiwali w ostatnich miesiącach.

Kongres Roczny "18-tka DSA"

04.05.2017

22 kwietnia b.r. w hotelu Warszawianka w Jachrance odbył się Kongres Roczny DSA. Coroczna impreza miała tym razem specjalny charakter ze względu na osiągnięcie przez firmę „pełnoletności” i przebiegała pod hasłem „Osiemnastka DSA”. Hasło to oddaje klimat uroczystej gali, w czasie której podsumowano wyniki i uhunorowano najlepszych.

Rynki akcyjne w euforii

27.04.2017

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

Przed referendum w sprawie Brexitu wszyscy spodziewali się głosowania na „nie”. Ostateczny wynik był sporym zaskoczeniem i przyczynkiem do silnych ruchów na rynkach. Podobnie było w listopadzie, kiedy odbywały się wybory prezydenckie w USA. Przegrana prowadzącej w sondażach Hilary Clinton także spowodowała wielopunktowe zmiany spadki rynków akcyjnych. Tym razem, choć sondaże wskazywały na przejście do drugiej tury Emmanuela Macrona i Marine Le Pen, inwestorzy nauczeni już wcześniejszymi doświadczeniami, szykowali się na różne scenariusze. Jednak – dla odmiany – niedzielne głosowanie przyniosło wyniki niemal identyczne z oczekiwaniami. Może z tym wyjątkiem, że sondaże dawały większe szanse na zwycięstwo w I turze kandydatce Frontu Narodowego, a ostatecznie zwyciężył centrysta Macron, co tylko zwiększa jego szanse na wygraną w II turze.

Chińskie przekleństwo się sprawdza – żyjemy w ciekawych czasach…

07.04.2017

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

Doskonałym tego przykładem była wczorajsza (5 kwietnia) sesja. Jeszcze przed godz. 17:00 naszego czasu mówiło się o euforii na rynkach wywołanej doniesieniami z Chin na temat stworzenia w okolicach Pekinu dużego ośrodka przemysłowo-handlowego, już okrzykniętego „nowym Szenzen”. Na fali tej zapowiedzi zyskiwały rynki akcyjne i (a może przede wszystkim) surowce – energetyczne i metale przemysłowe. Rynki wspierał także opublikowany wczesnym popołudniem raport dotyczący zatrudnienia w sektorze prywatnym w USA, który pokazał przyrost zatrudnionych na poziomie 263 tys., co jest potencjalnie najlepszym wynikiem od wielu miesięcy.Wyższe zatrudnienie to presja na wyższą sprzedaż detaliczną, a to generuje presję na ceny. Wszystkie te elementy z kolei poprawiają perspektywy gospodarcze oraz perspektywy stóp procentowych w USA.
Euforia dotyczyła także GPW, na której WIG20 dzięki znaczącemu udziałowi spółek pozytywnie reagujących na wzrosty cen surowców (KGHM, JSW) kończył sesję z prawie 0,9% wzrostem.

Rynki zwątpiły w Trumpa?

29.03.2017

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Ostatni tydzień przyniósł pierwsze oznaki zwątpienia rynków finansowych w skuteczność Donalda Trumpa jako prezydenta oraz możliwość przeforsowania przez niego jego sztandarowych obietnic wyborczych. W miniony wtorek amerykański indeks S&P500 spadł o 1,24% i tym samym przerwał trwającą serię wzrostów, podczas której dzienne spadki nie przekraczały 1%. Ostatni dzienny spadek indeksu S&P500 przekraczający 1% miał miejsce w październiku 2016 r. Od tego czasu byliśmy świadkami tzn. „hossy Trumpa” - trwającego niemal pół roku festiwalu bicia przez amerykańskie indeksy kolejnych historycznych rekordów, spowodowanego wyborem kontrowersyjnego miliardera na urząd prezydenta USA.

Tydzień bogaty w wydarzenia

23.03.2017

Anna Kocjan

Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,

trader giełdowy

Ostatnie dni obfitowały w wydarzenia mające lub mogące mieć wpływ na rynki całego świata.
• 14 marca odbyły się w Holandii wybory parlamentarne, których wynik został odebrany jako zatrzymanie „marszu populistów” i bardzo pozytywnie przyjęty przez rynki, szczególnie w kontekście zbliżających się wyborów we Francji i w Niemczech.
• 15 marca została ogłoszona przez FED podwyżka stóp procentowych w USA. O wpływie tej decyzji na rynki napiszę szerzej poniżej.
• Bieżący tydzień rozpoczął się od debaty przedwyborczej we Francji, której zwycięzcą został ogłoszony Emmanuel Macron, a to dodatkowo – po wyborach w Holandii – wpłynęło na pozytywne nastroje wśród inwestorów, dla których wybór Marie Le Pen kojarzy się z dużym ryzykiem.
• Jednocześnie ważą się jednak losy pierwszej wielkiej reformy zapowiadanej przez Donalda Trumpa w kampanii wyborczej – reformy systemu opieki zdrowotnej „Obamacare”. Wielu zadaje sobie pytanie, czy to właśnie to planowane na dzisiaj (23.03) głosowanie w Kongresie zakończy trwające nieprzerwanie od listopada wzrosty na giełdach.
• Całości obrazu dopełnił raport o zapasach ropy, które ponownie okazały się rekordowo wysokie oraz
• ustalenia, zgodnie z którymi 29 marca rząd brytyjski rozpocznie dwuletni okres wychodzenia z Unii Europejskiej.