DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartościZ rynku

image/jpeg   18-92 286,03 kB

W 9. rocznicę… o krachu nieco filmowo…

04.10.2017

Anna Kocjan
Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,
trader giełdowy

„Zapamiętajcie ten dzień, chłopaki, zapamiętajcie ten dzień…” – mówi bohater grany przez Kevina Spacey w filmie „Margin Call” (polski tytuł to „Chciwość”) do swoich pracowników przed pierwszym dniem wyprzedaży podczas krachu 2008 roku, sugerując, że będzie to dzień, który odmieni losy rynków finansowych bądź zapoczątkuje zupełnie nową na rynkach erę. Niedawno (15 września) minęło 9 lat od upadku banku Lehmann Brothers uznanego za symboliczny początku krachu. Czy naprawdę tak wiele się zmieniło? Czy złowróżbne zapowiedzi, że drastyczna wyprzedaż „zabije rynki na lata” (także wypowiedziana przez Kevina Spacey w filmie) okazała się prawdą?

Gdzie jesteśmy?

25.09.2017

Anna Kocjan
Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,
trader giełdowy

Zwykle w naszych komentarzach ograniczamy się do danych dotyczących warszawskich indeksów, S&P500, czasem DAX-a czy CAC 40. Przyszło mi jednak do głowy, żeby przy okazji piątkowego wieczoru napisać nieco na temat innych europejskich indeksów, a także przedstawić, jak na ich tle wypada obecnie polski WIG.

Huragany sieją spustoszenie… na rynkach surowcowych

13.09.2017

Anna Kocjan
Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,
trader giełdowy

Ostatnie tygodnie mijają w cieniu pojawiających się zagrożeń – prób nuklearnych przeprowadzanych przez Koreę Północną z jednej strony i huraganów nawiedzających raz po raz wschodnie wybrzeża Ameryki.

Zapraszamy do lektury!

Zmienność na amerykańskich rynkach wróciła?

24.08.2017

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Przez ostatnie dwa tygodnie jesteśmy świadkami większej niż w ostatnich czasach zmienności na Wall Street. Pod koniec poprzedniego tygodnia indeks S&P500 zanotował ponad 2% spadek, a pod koniec jeszcze wcześniejszego tygodnia blisko 1,5% spadek.

(Nie)Złudne rekordy

10.08.2017

Anna Kocjan
Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,
trader giełdowy

Dzisiaj będzie trochę nietypowo. Na początek trochę statystyki. Przyznam, że przyczynkiem do tej analizy było pytanie jednego ze znajomych, czy trwa obecnie super-hossa, bo wciąż słyszy w mediach, że giełda w USA ustanowiła nowy historyczny rekord. W drugiej części będzie jeszcze bardziej nietypowo, bo o kryptowalutach, o których piszemy niezwykle rzadko, ale – w przeciwieństwie do amerykańskiego indeksu akcji – w przypadku kryptowalut kolejne historyczne szczyty w ostatnich miesiącach faktycznie przekładają się na spektakularne stopy zwrotu.

Analiza wieloczynnikowa

26.07.2017

Anna Kocjan
Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA,
trader giełdowy

Miniony tydzień okazał się niezwykle bogaty jeśli chodzi
o pojawiające się dane i czynniki mające wpływ na rynki. Inwestorzy niemalże codziennie mieli możliwość weryfikować swoje pozycje w oparciu o dane z gospodarek lub obstawiać nowe pozycje w oczekiwaniu na decyzje kolejnych banków centralnych. Pod względem zaskoczeń nie zawiodła także sfera polityki.

10 lat minęło…

17.07.2017

Anna Kocjan
Dyrektor Inwestycji Kapitałowych w DSA Investment SA

trader giełdowy

6 lipca minęło dzięcięć lat od czasu ustanowienia przez WIG rekordu wszech czasów (67.568,5 pkt. w cenach z zamknięcia sesji).

Surowce rolne hitem tygodnia

11.07.2017

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment S.A.

Mijający tydzień na rynkach akcji upłynął raczej spokojnie. Poznaliśmy dobre odczyty wskaźników PMI dla dwóch głównych gospodarek Unii Europejskiej, a także dobre dane z amerykańskiego rynku pracy. Po raz kolejny amerykańska Rezerwa Federalna zwróciła jednak inwestorom uwagę, na wysokie ich zdaniem wyceny amerykańskich akcji. Największymi wygranymi mijającego tygodnia były z całą pewnością surowce rolne, które pozwoliły sporo zarobić inwestorom posiadającym długie pozycje.

Indeksy w USA wciąż podnoszą historyczne szczyty

23.06.2017

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Początek mijającego tygodnia to trwająca w najlepsze hossa na amerykańskim rynku akcji i nowe historyczne maksima głównych indeksów. Dalsza cześć tygodnia zdominowana została jednak przez mocno spadające ceny ropy naftowej.

Sensacyjny wynik wyborów w Wielkiej Brytanii a sytuacja na rynkach.

12.06.2017

Dawid Krywko

Analityk, Dział Inwestycji DSA Investment SA

Miniony tydzień rozpoczął się od niespodziewanego zerwania stosunków dyplomatycznych z Katarem przez jego najbliższych sąsiadów. Spowodowało to wzrost napięcia geopolitycznego w Zatoce Perskiej i jak każde napięcie w tym rejonie świata nie pozostało bez wpływu na ceny głównych surowców energetycznych. W dalszej części tygodnia z rynkowego punktu widzenia ciekawie zapowiadał się czwartek, gdzie kalendarz pękał od istotnych wydarzeń –decyzji EBC ws. stóp procentowych, zaplanowanego przesłuchania byłego szefa FBI Jamesa Comeya, w związku z jego zwolnieniem przez prezydenta Trumpa, czy wreszcie głosowanie Brytyjczyków w przedterminowych wyborach parlamentarnych.