DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartości



Z rynku

image/jpeg   18-92 286,03 kB

Więcej emerytur dla stulatków

03.04.2013

W ostatnich sześciu latach podwoiła się w Polsce liczba stulatków. Obecnie jest ich 2150, podaje „Gazeta Wyborcza”.

Minister Skarbu i GPW bronią OFE

02.04.2013

Coraz częściej słychać, że rząd przymierza się do całkowitej likwidacji OFE. Nikt na razie tego oficjalnie nie potwierdził, ale - jak pamiętamy – niedawne zmniejszenie składki na OFE – również odbyło się z zaskoczenia. Okazuje się, że przedstawiciele Państwa nie są jednomyślni co do przyszłości II filara. Minister Skarbu Państwa Mikołaj Budzanowski twardo stanął po stronie funduszy, podkreślając ich znaczenie dla prywatyzacji, giełdy i gospodarki – czytamy w Pulsie Biznesu.

Polskie obligacje światowym przebojem

27.03.2013

W 2012 r. nasze papiery kupili inwestorzy aż z 50 krajów. -Polska zyskała na tym, że kraje najmocniej dotknięte przez kryzys w strefie euro traciły ratingi inwestycyjne i wypadały z gry. Stąd ogromny wzrost zainteresowania naszymi obligacjami ze strony Europy -wyjaśnia ekspert cytowany przez Rzeczpospolitą. W ostatnich dniach atrakcyjność polskich obligacji zdają się zwiększać obawy o przyszłość Cypru.

Na ulgę z IKZE można zyskać do 1300 złotych

25.03.2013

Jeśli uwzględnimy w PIT zeszłoroczne wpłaty na IKZE , można odzyskać nawet prawie 1,3 tys. zł - wylicza Rzeczpospolita

Fundusze skłonne zainwestować setki milionów euro

20.03.2013

Fundusze private equity, inwestujące w spółki nienotowane na giełdzie, zamierzają dokonać masowej ekspansji na rynek polski – wynika z najnowszego raportu kancelarii Baker&McKenzie. – Myślę że najbardziej atrakcyjne projekty są w czterech branżach: ochrona zdrowia, infrastruktura, sieci handlowe oraz technologie i innowacje, które od wielu lat są bardzo atrakcyjnym tematem – mówi mecenas Tomasz Krzyżowski, partner kancelarii Baker & McKenzie.

DGP: Jak dodatkowo oszczędzać, aby mieć wyższą emeryturę

20.03.2013

Osoby, które chcą zwiększyć wysokość przyszłego świadczenia, powinny dodatkowo odkładać pieniądze w III filarze. Do wyboru mają m.in. indywidualne konta emerytalne oraz pracownicze programy emerytalne. Polecamy obszerny artykuł na żółtych stronach Dziennika Gazety Prawnej, oparty na konkretnych sytuacjach z życia.

Maleje popyt na złoto

20.03.2013

"Ceny złota od półtora roku nie rosną. Inwestycyjny guru Georg Soros pozbył się połowy posiadanego kruszcu. „Złoty” fundusz nie mniej znanego Johna Paulsona stracił w tym roku jedną czwartą wartości. Wielu inwestorów zadaje sobie pytanie, czy to oznaki końca boomu, czy okazja do zakupów" czytamy w Pulsie Biznesu.

Rząd rozważy zawieszenie przekazywania składek do OFE

14.03.2013

„Rząd rozważy nie tylko dobrowolność uczestnictwa w otwartych funduszach emerytalnych (OFE), ale także zawieszenie przekazywania do nich składek emerytalnych – informuje „Rzeczpospolita”. To kolejna informacja potwierdzająca tezę, że rząd przymierza się do całkowitej likwidacji OFE. Przypomnijmy, niedawnoj Gazeta Wyborcza ujawniła list wiceministra finansów Wojciecha Kowalczyka z propozycją, aby co najmniej na 10 lat przed osiągnięciem wieku emerytalnego środki członka OFE zaczęły być stopniowo przenoszone na subkonto w ZUS, który później wypłacałby emeryturę z II filaru.

Stopy ostro w dół - RPP zachęci Polaków do inwestowania?

13.03.2013

Po marcowej obniżce stóp procentowych aż o 50 punktów, lokaty bankowe stały się jeszcze mniej atrakcyjne niż dotychczas. Zdaniem Sebastaiana Buczka z Quercus TFI, zmusi to wielu oszczędzających do zastanowienia się, co dalej robić z pieniędzmi. Część z nich - jego zdaniem - popłynie do funduszy inwestycyjnych.

Spóźnione reakcje inwestorów

13.03.2013

Ponad połowa Polaków nie planuje żadnych ruchów związanych z finansami osobistymi w 2013 r. To prawie taki sam odsetek jak rok wcześniej - informuje "Puls Biznesu". Z badania Instytutu Homo Homini dla DB PBC wynika też, że prawie dwukrotnie - do 31 proc. - wzrosła ilość osób, które myślą o oszczędzaniu na lokatach. To potwierdza, że przeciętny klient z opóźnieniem reaguje na zmiany rynkowe, bowiem atrakcyjność lokat mocno spadła po serii obniżek stóp procentowych - komentuje "Puls Biznesu". Według badania 4 proc. respondentów chce kupić złoto (w 2012 r. takich wskazań prawie nie było), choć jego cena już dawno przestała rosnąć.