DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartościW sobotę Miedź zaczyna rundę wiosenną Fortuna 1 Ligi!

25.02.2021

Już tylko dni dzielą piłkarzy Miedzi Legnica od inauguracji rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi. Bieżący tydzień to dla podopiecznych trenera Jarosława Skrobacza czas na ostatnie szlify przed wznowieniem rozgrywek. Wszyscy piłkarze są zdrowi i zgłaszają akces do gry, co oznacza spory ból głowy dla przedstawicieli sztabu szkoleniowego.

Zielono-niebiesko-czerwoni pracę w bieżącym tygodni rozpoczęli zgodnie z zamierzeniami, a plan na kolejne dni został szczegółowo rozpisany. Legniczanie każdego dnia skupiać się będą na innych elementach, by optymalnie przygotować się na sobotnią, wyjazdową potyczkę z Sandecją Nowy Sącz, która ligową jesień zakończyła serią sześciu meczów bez porażki.
- W końcu możemy trenować na naturalnych nawierzchniach. Legnicki OSiR bardzo dobrze przygotował dla nas boiska. W poniedziałek mieliśmy zajęcia z piłką, sporo czasu poświęciliśmy technice, dużo było pracy tlenowej. Dzisiaj będziemy kłaść akcent na motorykę. Będzie to mocniejszy dzień, łącznie z grą na głównej płycie. Jutro i w czwartek skupimy się na taktyce, wykończeniu akcji oraz rozegraniu. W czwartek dojdzie też praca nad szybkością i koordynacją. Pewne rzeczy sobie przypomnimy, bo już nic nowego nie będziemy wprowadzać. Chcemy, żeby pewne nawyki i zachowania weszły nam na stałe w krew. Piątek zaczniemy treningiem na własnym obiekcie, a następnie czeka nas wyjazd do Nowego Sącza – mówi trener Jarosław Skrobacz.
Piłkarze Miedzi w przerwie zimowej pracowali bardzo ciężko, szczególnie podczas dwóch, tygodniowych obozów. W ostatnim czasie sztab szkoleniowy dobierał obciążenia treningowe w ten sposób, by legniczanie w optymalnej dyspozycji rozpoczęli wiosenne zmagania w Fortuna 1 Lidze.
- Od pewnego czasu, po drugim obozie, schodziliśmy już z obciążeń. Ale wiosną chcemy też pracować z większą intensywnością niż jesienią. Tak rozplanowaliśmy sobie pracę, by być bardziej odpornym na zmęczenie, mocniejszą pracę i cięższe treningi. Żeby organizmy odpowiednio się regenerowały, mimo większego wysiłku niż w poprzedniej rundzie. Myślę, że to nam wychodzi. Cały czas jesteśmy w stanie monitorować sobie zmęczenie, które na bieżąco kontrolujemy. Na pewno ten tydzień jest inny z tego względu, że przeszliśmy na naturalną nawierzchnię, co oznacza inny tryb pracy mięśni. Ale cieszymy się, że już w poniedziałek mogliśmy trenować na takiej płycie – zaznacza szkoleniowiec zespołu znad Kaczawy.
Co najbardziej cieszy tuż przed startem rywalizacji, nikt w drużynie nie narzeka na urazy. Wszyscy są w pełni sił i koncentrują się tylko na pracy. To sprawia, że rywalizacja o miejsce w kadrze meczowej jest bardzo zacięta. - Wszyscy są zdrowi i pracują na sto procent. Mamy olbrzymi ból głowy przed wyborem kadry, która wyjedzie na mecz do Nowego Sącza – kończy trener Skrobacz.
Miedź piłkarską wiosnę 2021 zainauguruje meczem wyjazdowym z Sandecją Nowy Sącz w sobotę 27 lutego o godz. 13.00. Transmisja TV z meczu do obejrzenia na portalu Ipla.pl