DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartościVOTUM – odszkodowanie dla sióstr potrąconych przez samochód

15.10.2018

Osoby poszkodowane w wypadkach samochodowych zazwyczaj są kojarzone z kierowcą pojazdu oraz jego pasażerami. Często zapominamy o innych użytkownikach drogi, takich jak rowerzyści czy piesi, którzy w wielu przypadkach nie przyczynili się do zaistnienia niebezpiecznej sytuacji na drodze, a w konsekwencji do wypadku. Podobnie było w sprawie dwóch sióstr potrąconych przez samochód.

Do wypadku komunikacyjnego doszło w październiku ubiegłego roku, kiedy to dziewczynki (10 i 12 lat) wracały do domu ze szkoły. Przechodząc przez przejście dla pieszych, siostry zostały potrącone przez samochód osobowy. Doznały dość poważnych obrażeń ciała.

Pomimo tego, iż sprawca zdarzenia został skazany a dokumentacja karna wskazywała na to, że nie ma podstaw do jakiegokolwiek przyczynienia poszkodowanych dziewczynek do powstania szkody. Mimo to początkowo ubezpieczyciel odmówił wypłaty należnych im świadczeń.

Po uzyskaniu decyzji odmownej pełnomocnik, który początkowo zajmował się sprawą sióstr, odmówił ich matce dalszej współpracy. Zdesperowana matka dziewczynek zgłosiła sprawę do VOTUM S.A. I tutaj eksperci nie pozostali obojętni na krzywdę jak spotkała rodzinę.

Ostatecznie, w wyniku prowadzonej sprawy, ubezpieczyciel wypłacił świadczenia w łącznej wysokości ponad 21.000,00 zł. dla mamy dziewczynek. Każda z wywalczonych złotówek była ogromnym wsparciem, które mogła przeznaczyć na powrót córek do zdrowia.

Nie jest to finał sprawy, a ze względu na niezakończone leczenie postępowanie likwidacyjne nadal trwa. Ponadto dziewczynki zostały skierowane na komisje lekarskie i obecnie czekają na decyzję w sprawie wypłaty dodatkowych środków.

Źródło:

VOTUM S.A.