Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartości

Polonia Wrocław najlepszym Klubem w Polsce!

21.12.2016

Zbliżający się koniec roku to czas tradycyjnych podsumowań. Z tej okazji przyjrzeliśmy się wynikom współzawodnictwa dzieci i młodzieży w szachach za rok 2016. Wśród klubów Polonia Wrocław po raz kolejny okazała się bezkonkurencyjna! Nasi młodzi szachiści zdobyli worek medali na najważniejszych zawodach w kraju i zagranicą!

Szkolenie młodych talentów to jeden z priorytetów wrocławskiego klubu. Polonia w ramach programu „Szachy w przedszkolu” objęła bezpłatną nauką gry w szachy już ponad 1000 wrocławskich przedszkolaków! Najmłodsi zawodnicy wrocławskiego klubu już osiągają wspaniałe sukcesy na zawodach w kraju, a nawet zagranicą. Nic dziwnego, że Polonia po raz kolejny zwyciężyła w krajowym współzawodnictwie dzieci i młodzieży w szachach i to z jeszcze większą ilością punktów niż w roku 2015! – Od lat trzymamy się w czołówce, jeśli chodzi o medale w szachach dzieci i młodzieży. Co roku też w naszym składzie pojawiają się nowi, młodzi zawodnicy – podkreśla Andrzej Dadełło, właściciel Polonii.

Polonia co roku zdobywa medale na najważniejszych zawodach młodzieżowych, ale kończący się rok był wyjątkowo obfity w sukcesy. Podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów nasi zawodnicy stanęli na podium, mimo że do rywalizacji przystępowali dopiero z piątym średnim rankingiem. Wysoką pozycję potwierdzili również podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, z których przywieźli aż 6 medali! Kilkoro zawodników Polonii wywalczyło także miejsca tuż za podium, a w obu zawodach wrocławianie zwyciężyli w klasyfikacji klubowej! Dodajmy, że z Mistrzostw Unii Europejskiej Juniorów ze złotymi medalami wrócili też nasi 8-latkowie: Błażej Grot i Wiktoria Śmietańska.

Jakby tego było mało, w składzie seniorskiej reprezentacji Polski kobiet, która osiągnęła historyczny dla polskich szachów sukces w postaci srebrnego medalu podczas Olimpiady szachowej w Baku, znalazła się – obok doświadczonej Jolanty Zawadzkiej – druga zawodniczka Polonii, zaledwie 18-letnia Mariola Woźniak!

Dodajmy, że w klasyfikacji województw Dolny Śląsk zajął 2. miejsce, ustępując tylko województwu Śląskiemu.

Źródło: Klub Szachowy Polonia Wrocław