Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartości

Olimpiada Szachowa dla Mateusza Bartla

04.10.2010

Przez ostanie dwa tygodnie oczy szachistów z całego świata skupione były na Chanty-Mansyjsku w Rosji, zwanym bramą Syberii, gdzie odbywała się 39 Olimpiada Szachowa. W gronie 148 reprezentacji męskich Polacy uplasowali się na 11 miejscu, zaś Polki zajęły 6 miejsce, rywalizując ze 115 drużynami. Największym sukcesem okazał się srebrny medal Mateusza Bartla, zawodnika Polonii Wrocław, na V szachownicy.

Olimpiada szachowa to organizowany co dwa lata przez Międzynarodową Federację Szachową (FIDE) turniej z udziałem reprezentacji narodowych. Polskę reprezentowała drużyna mężczyzn, w skład której weszli: Radosław Wojtaszek, Bartosz Soćko, Bartłomiej Macieja, Kamil Mitoń i Mateusz Bartel oraz drużyna kobiet: Monika Soćko, Jolanta Zawadzka, Joanna Majdan-Gajewska, Joanna Dworakowska i Beata Kądziołka. W reprezentacji Polski znaleźli się oczywiście zawodnicy Klub Szachowego Polonia Wrocław – Mateusz Bartel i Jolanta Zawadzka.

W końcowej klasyfikacji drużynowej kobiety uplasowały się na 6 pozycji, najlepsze okazały się Rosjanki. Polki były o krok od podium, ale 6 lokata i tak świadczy o przynależności do światowej czołówki. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajęli Ukraińcy, Polacy znaleźli się na miejscu 11, czyli całkiem niezłym. Wielkim osiągnięciem był srebrny medal Mateusz Bartla na piątej szachownicy. Chętnych do zdobycia indywidualnego medalu było sporo – w olimpiadzie uczestniczyło 815 zawodniczek i zawodników. W historii rozgrywanej od 1927 roku Olimpiady Polakom udało się zdobyć zaledwie 31 medali, więc młody zawodnik Polonii Wrocław dołączył do elity.