Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartości

Europejskie Mistrzostwa Szachowe - kolejny organizacyjny sukces Polonii Wrocław

22.12.2014

16-letni polski arcymistrz Jan Krzysztof Duda wygrał rozgrywane we wrocławskiej Hali Stulecia Mistrzostwa Europy w szachach szybkich! Drugie miejsce zajął Ukrainiec Andrei Volokitin, a trzeci był kolejny z Polaków Grzegorz Gajewski.

– Rywalizacja była bardzo zacięta, a w ostatniej rundzie miałem trochę szczęścia. Rapid to dla szachistów zabawa i rozrywka, ale cieszę się, że udało mi się zdobyć tytułu mistrza Europy – powiedział złoty medalista Jan Krzysztof Duda.

W najlepszej dziesiątce zawody ukończyło aż czterech Polaków – oprócz Dudy i Gajewskiego, byli to Radosław Wojtaszek (5. miejsce) i Tomasz Warakomski (6. miejsce). Wśród kobiet najlepsza była aktualna mistrzyni Polski w szachach klasycznych Monika Soćko, która zdobył 8,5 pkt. – w klasyfikacji generalnej dało to 23. miejsce. Najlepszy z zawodników Polonii Wrocław był Mateusz Bartel, który zajął 20. miejsce, 21. był Dariusz Świercz, a 30. Wojciech Moranda.

Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, które od piątku do niedzieli rozgrywano we wrocławskiej Hali Stulecia, zgromadziły rekordową liczbę blisko 800 uczestników z 32 krajów. – Gratuluję Klubowi Szachowemu Polonia oraz Wrocławiowi organizacji wspaniałego turnieju – nie krył zadowolenia Theodoros Tsorbatzoglou, sekretarz generalny Europejskiej Unii Szachowej. Także uczestnicy zawodów, w tym silni arcymistrzowie, wielokrotnie podkreślali wyjątkowość tego turnieju. Strzałem w dziesiątkę okazała się transmisja telewizyjna z zawodów na stronie internetowej mistrzostw, na której potrzeby zaaranżowano w Hali Stulecia specjalne studio. Najciekawsze partie w języku polskim i angielskim komentowali szachowi mistrzowie międzynarodowi Michał Luch i Mateusz Kołosowski, którzy w przerwach między partiami zapraszali do rozmowy utytułowanych arcymistrzów i przybliżali kibicom ich sylwetki. – Turniej wypadł okazale, a Hala Stulecia i Wrocław zrobiły na szachistach ogromne wrażenie. Myślę, że w następnych latach będziemy się starać o organizację kolejnych dużych imprez szachowych w stolicy Dolnego Śląska – powiedział Artur Czyż, dyrektor mistrzostw.