DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartościArcymistrzowski Turniej Szachowy Kobiet znów gości we Wrocławiu

24.11.2016

Wrocław po raz kolejny będzie gospodarzem Arcymistrzowskiego Turnieju Szachowego Kobiet im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej. Od środy w siedzibie Klubu Szachowego Polonia przy ul. Wita Stwosza rywalizuje dziesięć szachistek, w tym pięć reprezentantek Polski, które w tym roku osiągnęły historyczny dla polskich szachów sukces, zdobywając srebrny medal Olimpiady Szachowej w Baku! To niepowtarzalna okazja, by w stolicy Dolnego Śląska zobaczyć w akcji wszystkie nasze „Sreberka”.

Ten rok dla polskich szachów jest wyjątkowy. Kobieca reprezentacja Polski odniosła bowiem historyczny sukces, zdobywając na Olimpiadzie Szachowej w Baku srebrne medale. W pięcioosobowym składzie kadry były dwie zawodniczki Polonii Wrocław: Jolanta Zawadzka i Mariola Woźniak. Po powrocie z Baku szachistki miały swoje pięć minut. Liczne wywiady, wizyty w studiach telewizyjnych, wreszcie zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego, gdzie wspólnie z medalistami Igrzysk Olimpijskich z Rio zostały odznaczone przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Złotymi Krzyżami Zasługi. – Zaczynając grę w szachy, a nawet odnosząc później kolejne sukcesy, nigdy nie przyszło mi do głowy, że zostanę z tego powodu kiedyś wyróżniona przez Prezydenta RP odznaczeniem państwowym – Złotym Krzyżem Zasługi. Szachy raczej są postrzegane jako sport mało ważny, niewiele osób spoza środowiska zwraca na nie uwagę. Dlatego takie wyróżnienie powoduje, że człowiek czuje się ważny, dostrzeżony. I bardzo się cieszę, że nasza praca została w taki sposób doceniona – powiedziała wówczas Jolanta Zawadzka z Polonii.

Ten rok reprezentantki Polski – zakończą startem w Arcymistrzowskim Turnieju Szachowym Kobiet im. Krystyny Hołuj Radzikowskiej, który po raz kolejny gości we Wrocławiu. To jeden z najsilniej obsadzonych turniejów kobiecych rozgrywanych w Europie! Od środy w siedzibie Klubu Szachowego Polonia Wrocław przy ul. Wita Stwosza 37-38 dziesięć szachistek, w tym właśnie cała polska srebrna drużyna z Baku, zaczęła rywalizację w turnieju kołowym (zagrają systemem każda z każdą). Jedną z faworytek zawodów tradycyjnie będzie wrocławianka Jolanta Zawadzka, która nie tylko będzie grać w szachy, ale pełni też rolę dyrektora turnieju, dbając o sprawy organizacyjne. Turniej będzie rozgrywany pod honorowym patronatem Renaty Mauer-Różańskiej, dwukrotnej Mistrzyni Olimpijskiej i Przewodniczącej Komisji Sportu Rady Miejskiej Wrocławia.

Szczegóły oraz aktualności dotyczące tego wydarzenia znajdziecie Państwo na stronie Polonii.